Działania prewencyjne zwiększające bezpieczeństwo na nekropoliach

Czytaj dalej
Fot. Łódzka Policja
Redakcja

Działania prewencyjne zwiększające bezpieczeństwo na nekropoliach

Redakcja

Zbliża się Święto Zmarłych. Stąd też pabianiccy dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby najbliższych prowadzą działania prewencyjne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na miejscowych nekropoliach. Pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie również w naszym regionie.

Cmentarz jest miejscem szczególnym. To miejsce zadumy i pamięci o bliskich nam osobach. Zdawałoby się również, że musi być miejscem bezpiecznym z uwagi na swój wyjątkowy charakter. O tym, że niestety tak nie jest świadczą policyjne statystyki. Co roku w okresie poprzedzającym Święto Zmarłych dochodzi do okradania grobów ze zniczy, kwiatów, kradzieży torebek pozostawionych beztrosko na grobach, czy innych nieprzyjemnych dla pokrzywdzonych zdarzeń. Aby zapobiegać tego typu sytuacjom, dzielnicowi z pabianickiej komendy odwiedzają miejscowe cmentarze, by przestrzegać mieszkańców przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Podczas spotkania, jakie miało miejsce 17 października na rzymskokatolickiej i ewangelickiej nekropolii zwracali uwagę osób porządkujących groby na zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Dzielnicowi: mł. asp. Justyna Józwik, mł. asp. Sławomir Krasoń, asp. Mariusz Łagowski, asp. Radosław Bujnowicz oraz asp. Piotr Dzwonnik przypominali, że okazja czyni złodzieja.
Pamiętajmy, że samodzielnie dbając o własne bezpieczeństwo również możemy uniknąć zagrożenia. Często osoby pochłonięte sprzątaniem grobu nie zwracają uwagi na otoczenie. Taka sytuacja jest dla sprawców doskonałą okazją do kradzieży. Torebka pozostawiona przy grobie, gdy jej właścicielka udaje się po wodę, jest łakomym kąskiem dla przestępcy. W ten sposób możemy stracić pieniądze, dokumenty czy karty bankomatowe. Również propozycje pomocy przy porządkach składane przez nieznane osoby powinny wzbudzić naszą czujność.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.