Dzięki darczyńcom Magda pojedzie na leczenie do Niemiec

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Dzięki darczyńcom Magda pojedzie na leczenie do Niemiec

Rafał Klepczarek

Łódzka Fundacja You Can Help zbiera pieniądze na leczenie Magdaleny Więcławskiej. 19-letnia łowiczanka walczy z nowotworem jajnika i potrzebuje 213 tys. zł, aby podjąć leczenie w niemieckiej klinice.

Do tej pory Magda leczona było chemioterapią. Ta jednak na nią nie działa. Guz rośnie zamiast maleć. Szansą dla młodej dziewczyny jest leczenie metodą zwaną hipertermią oraz za pomocą wlewów z witaminy C, wspartych detoksykacją organizmu. Specjalizuje się w tym klinika w Hanowerze.

- Niestety, jeden trzytygodniowy cykl leczenia kosztuje ponad 50 tys. zł, co wykracza poza możliwości finansowe moich rodziców, a w pierwszej fazie leczenia są niezbędne cztery takie tury leczenia - apeluje o finansową pomoc Magda Więcławska.

Na rzecz łowiczanki na konto fundacji (You Can Help, ul. Piotrkowska 222/8A, 90-369 Łódź, ING Bank Śląski, konto złotówkowe: 07 1050 1461 1000 0090 3082 3281, tytułem: Magdalena Więcławska - darowizna) wpłacono już ponad 188,5 tys. zł. Dzięki temu dziewczyna 9 stycznia pojedzie do Niemiec na pierwszy leczniczy cykl.

W akcję pomocy 19-latce włącza się wielu ludzi dobrej woli. Marcin Świechowski z technikum mechatronicznego ZSP nr 1 w Łowiczu zorganizował w szkole zbiórkę pieniędzy. Młodzież szkolna upiekła słodkości, które sprzedawała za symboliczną złotówkę. W ten sposób zebrano 270 zł. Datki na rzecz Magdy zbierane były także podczas rekolekcji w bazylice katedralnej w Łowiczu. Wierni przekazali na jej rzecz 7.027 zł.

Po 50 tys. zł wpłaciły zaś dwie stołeczne spółki, Aurepio-Kalij i Aurepio. Synowa ich właścicielki jest daleko spokrewniona z rodziną z Łowicza.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.