Dziennikarz, muzyk, wykładowca i punk

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Dziennikarz, muzyk, wykładowca i punk

Magdalena Grajnert

Sławomir Macias pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tam ukończył liceum ogólnokształcące, następnie studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie jest doktorantem Instytutu Kultury Współczesnej.

Od 1987 r. jest dziennikarzem muzycznym, początkowo w rozgłośni studenckiej "Kiks". Współpracował z redakcjami Polskiego Radia, Radia Plus, Tele 24 (Polonia 1), Telewizji Polskiej i sieci telewizji kablowych TV Toya.

Pisał artykuły do gazet i miesięczników, jest także twórcą teledysków, m. in. O.S.T.R., Thinkadelic, Nocna Zmiana Bluesa i Sex Bomba.

Zrealizował ponad tysiąc programów telewizyjnych i radiowych, związanych głównie z muzyką.

Prowadził przez pięć lat swój własny talk show "Nocnik czyli dziennik", w ramach którego przeprowadził setki wywiadów. Przez trzy lata wykładał dziennikarstwo w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Był zwycięzcą festiwalu Rawa Blues, nagrał płytę z zespołem Kosmofski z udziałem Muńka Staszczyka.

Sławomir Macias pisze teksty piosenek i wiersze, ma na swoim koncie realizację jako reżyser i realizator kilkunastu koncertów.

Zrealizował film dokumentalny "Widzieć piękno'" o słynnej polskiej malarce Danucie Muszyńskiej, jest współtwórcą filmu o historii łódzkich Żydów.

Współorganizował festiwal Rockowisko, Mirakle i dziesiątki mniejszych imprez w Łodzi i Polsce. W latach osiemdziesiątych był działaczem Ruchu Wolność i Pokój i nielegalnego wtedy NZS-u, współorganizatorem ostatniego strajku studentów.

Obecnie jest wiceprezesem Fundacji Mirakle i współtwórcą dwóch festiwali: Festiwalu Kobiet ,,Mirakle'' im. Miry Kubasińskiej i Festiwalu Ludzi Drogi "Marynarze szos".

Od sierpnia tego roku szefuje skierniewickiemu Radiu RSC.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.