Dziennikarz, muzyk, wykładowca i punk

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Dziennikarz, muzyk, wykładowca i punk

Magdalena Grajnert

Sławomir Macias pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Tam ukończył liceum ogólnokształcące, następnie studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie jest doktorantem Instytutu Kultury Współczesnej.

Od 1987 r. jest dziennikarzem muzycznym, początkowo w rozgłośni studenckiej "Kiks". Współpracował z redakcjami Polskiego Radia, Radia Plus, Tele 24 (Polonia 1), Telewizji Polskiej i sieci telewizji kablowych TV Toya.

Pisał artykuły do gazet i miesięczników, jest także twórcą teledysków, m. in. O.S.T.R., Thinkadelic, Nocna Zmiana Bluesa i Sex Bomba.

Zrealizował ponad tysiąc programów telewizyjnych i radiowych, związanych głównie z muzyką.

Prowadził przez pięć lat swój własny talk show "Nocnik czyli dziennik", w ramach którego przeprowadził setki wywiadów. Przez trzy lata wykładał dziennikarstwo w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Był zwycięzcą festiwalu Rawa Blues, nagrał płytę z zespołem Kosmofski z udziałem Muńka Staszczyka.

Sławomir Macias pisze teksty piosenek i wiersze, ma na swoim koncie realizację jako reżyser i realizator kilkunastu koncertów.

Zrealizował film dokumentalny "Widzieć piękno'" o słynnej polskiej malarce Danucie Muszyńskiej, jest współtwórcą filmu o historii łódzkich Żydów.

Współorganizował festiwal Rockowisko, Mirakle i dziesiątki mniejszych imprez w Łodzi i Polsce. W latach osiemdziesiątych był działaczem Ruchu Wolność i Pokój i nielegalnego wtedy NZS-u, współorganizatorem ostatniego strajku studentów.

Obecnie jest wiceprezesem Fundacji Mirakle i współtwórcą dwóch festiwali: Festiwalu Kobiet ,,Mirakle'' im. Miry Kubasińskiej i Festiwalu Ludzi Drogi "Marynarze szos".

Od sierpnia tego roku szefuje skierniewickiemu Radiu RSC.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.