Dziesiątacy z Łowicza pokonani w finale piłkarskich rozgrywki w stylu retro (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Rafał Klepczarek

Kozienickie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych wygrało piłkarski turniej o puchar Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu. Zwycięzcy w finale pokonali 2:4 gospodarzy piłkarskich rozgrywek, które odbywały się 5 czerwca na stadionie im. 10 PP w Łowiczu.

W piłkarskim turnieju w stylu retro wzięło udział sześć drużyn z całej Polski, z których każda wystąpiła barwach przedwojennych wojskowych zespołów piłkarskich. Kozieniczanie na murawę wybiegli w strojach 28. Pułku Artylerii Lekkiej. Natomiast członkowie SH im. 10 PP mieli na sobie repliki sportowych strojów, które w Międzywojniu nosił WKS 10 PP w Łowiczu.
Na podium znaleźli się także reprezentanci Stowarzyszenia Historycznego Pułk 37 z Kutna. Najlepszym strzelcem turnieju został Emil Piaseczny, kapitan KSRH z Kozienic, z dorobkiem pięciu bramek. Natomiast najlepiej bronił Kacper Winnicki z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty z Dzierżoniowa.
Wisienką na piłkarskim torcie było spotkanie zawodowych żołnierzy Wojska Polskiego. Na stadionie OSiR swoje umiejętności sprawdzili przedstawiciele 10. Opolskiej Brygady Logistycznej z Opola oraz Światowego Związku Polskich Żołnierzy Łączności Oddział Zegrze. 6:0 wygrali opolanie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.