Emerytura dyrektora instytutu

Czytaj dalej
Fot. Agnieszka Kubik
Sławomir Burzyński

Emerytura dyrektora instytutu

Sławomir Burzyński

Zmiana warty w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Franciszek Adamicki, dotychczasowy dyrektor Instytutu Ogrodnictwa, z końcem czerwca przechodzi na emeryturę. W październiku skończy 72 lata.

– Z instytutem jestem związany całe swoje życie zawodowe. Zaczynałem pracę w 1968 roku, najpierw na stażu i teraz, już w Instytucie Ogrodnictwa, ją zakończę – mówi Franciszek Adamicki i jak zapowiada, jego emerytura zapowiada się intensywna jak obecnie praca. Będzie kontynuował prace nad rozpoczętymi projektami, zamierza też napisać książkę.

Cieszy się nadal dobrym zdrowiem, do czego przyczynia się aktywny tryb życia – między innymi jazda na rowerze i turystyka.

Konkurs na nowego dyrektora IO wygrała Małgorzata Korbin, obecnie zastępca dyrektora ds. naukowych.

Sławomir Burzyński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.