Fantastyka rządziła w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert@
Magdalena Grajnert

Fantastyka rządziła w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Magdalena Grajnert

Ponad pół tysiąca miłośników fantastyki wzięło udział w konwencie fantastyki SkierCon.

Tegoroczny SkierCon odwiedziło ponad pół tysiąca osób. Od piątku do niedzieli w Miejskim Ośrodku Kultury uczestnicy brali udział w prelekcjach, konkursach, grach i turniejach.

Jeden z uczestników przyjechał z Francji, natomiast głównie konwent gościł mieszkańców Skierniewic i pobliskich miast takich jak Łódź, Warszawa, Płock, Rawa Mazowiecka, Sochaczew, Łowicz i Żyrardów.

Po raz pierwszy w Polsce zorganizowano turniej gry w Elsworda, na który zjechali ludzie m.in. z Podkarpacia czy Małopolski. Mistrzowski tytuł w turnieju League of Legends obronili ubiegłoroczni laureaci, grupa "Młodzi, Nieodpowiedzialni i Bez Perspektyw".

Powodzeniem cieszyły się rozgrywki w Osadników z Catanu, Carcassonne, w warcaby, szachy, Dobble, Dominion, Splendow, Magic the Gathering i Neuroshima Hex.

Podczas konwentu walczono o nagrody w konkursach wiedzy z "Gry o tron" czy "Gwiezdnych wojen". Nie zabrakło turnieju łuczniczego czy prelekcji pod nazwą "Podryw dla opornych". Podczas SkierCon można było także pośpiewać biorąc udział w konkursie "Jaka to melodia?" oraz sprawdzić swoje umiejętności w karaoke.

W sobotę odbyła się finałowa gala, której towarzyszył pokaz cosplay. Cosplay polegał na zaprezentowaniu wybranej postaci poprzez odwzorowanie stroju i zaprezentowanie jej w formie krótkiej scenki. Najlepszych wyłoniło i nagrodziło jury.

W konwent zorganizowany przez Cech Fantastyki SkierCon, SSFGW "Utapau", MOK, MBP oraz organizacje działające w mieście włączyło się także Stowarzyszenie Topory, Płocki Klub Fantastyki, Klub Elysium i Gwardia Navis.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.