Figurki Jabłcusia stanęły już w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

Figurki Jabłcusia stanęły już w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Katarzyna Michałowska

Figurki Jabłcusia z brązu stanęły przed skierniewickim dworcem oraz nad zalewem.

Jak zapowiada ratusz, skierniewickich maskotek ma być w przyszłości więcej.

Jabłcuś jest skierniewicką maskotką, która została stworzona przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.

W ramach projektu „Podniesienie atrakcyjności infrastruktury turystycznej Miasta Skierniewice” powstał także „Jabłcusiowy szlak”, który rozpoczyna się przy figurce na dworcu i prowadzi ulicą Sienkiewicza do Bramy Parkowej, dalej kieruje do Pałacu Ślubów , ulicą Rzeczną oraz nowym bulwarem Przyjaźni, aż do dworku Konstancji Gładkowskiej. Następnie ulicą Senatorską trafimy do Rynku i ul. Rawską do kościoła św. Stanisława, później do ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu. Tam nastąpi spotkanie z Jabłcusiowym nurkiem.
Celem projektu jest poprawa konkurencyjności gospodarczej i rozwój gospodarki turystycznej regionu poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i kulturowych miasta Skierniewice.

W ostatnich etapach przygotowania jest także aplikacja z grą po całych Skierniewicach. Wcielimy się w Jabłcusia, będziemy zbierać punkty i pokonywać przeszkody. Aplikacja będzie gotowa na 1 września.

KONKURS!!!
Urząd Miasta ogłosił także konkurs, w którym mieszkańcy mogą zgarnąć nagrody. Należy nazwać jabłcusie znajdujące się na dworcu i nad zalewem oraz zrobić sobie z jednym z nich selfie. Propozycje imion i zdjęcia należy przesłać na adres kultura@um.skierniewice.pl. Ogłoszenie wyników nastąpi 1 września podczas otwarcia Zalewu Zadębie.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.