Finał konkursu matematycznego „Prus i matematyka” w Skierniewicach

Czytaj dalej
Mirosława Przygodzińska

Finał konkursu matematycznego „Prus i matematyka” w Skierniewicach

Mirosława Przygodzińska

W konkursie, który odbył się 11 kwietnia 2015 r., wzięło udział 21 uczniów skierniewickich szkół: ZSZ nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, ZS nr 3, LO im. B. Prusa, Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. S. Konarskiego.

W ubiegłym tygodniu w Liceum Ogólnokształcącym im. B. Prusa w Skierniewicach odbył się finał 3. edycji konkursu matematycznego „Prus i matematyka”. Organizatorami konkursu są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Stanisława Reymonta w Skierniewicach, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Skierniewicach oraz Muzeum Warszawy.

Konkurs ten popularyzuje matematykę nauczaną współcześnie oraz upowszechnia wiedzę o matematyce nauczanej w czasach młodości Bolesława Prusa. Młodzież rozwiązywała zadania z „Algebry” z 1859 r. oraz zadania, które Prus rozwiązywał już jako dorosły człowiek, zamieszczane w czasopiśmie „Wędrowiec”.

Zgodnie z regulaminem konkursu wręczenie nagród odbyło się podczas Szkolnego Festiwalu Nauki w L. O. im. B. Prusa. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Adam Kowalczyk, kl.3 b LO im. B. Prusa,
II miejsce - Tomasz Markowicz, kl. 3 f LO im. B. Prusa
III miejsce - Daria Stosur, kl. 3 b i Rafał Pakuła, kl. 2 b LO im. B. Prusa

Mirosława Przygodzińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.