Finaliści powiatowego etapu Strażak Roku z naszego regionu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
R. Klepczarek, A. Kubik, R. Bednarek

Finaliści powiatowego etapu Strażak Roku z naszego regionu

R. Klepczarek, A. Kubik, R. Bednarek

Zakończył się powiatowy etap plebiscytu Strażak Roku. Czas na kolejny etap.

Zwycięzcy z powiatów, zachowując zdobyte głosy, awansowali do wojewódzkiego etapu plebiscytu. Głosowanie potrwa do poniedziałku, 29 kwietnia do godziny 21. Laureaci z powiatów powalczą w nim o wojewódzkie tytuły i nagrody finansowe, które zostaną wręczone w mają podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w województwie w kategoriach Strażak Roku i Jednostka OSP Roku będzie dwuosobowe zaproszenie do Warszawy na uroczystą galę rozdania strażackich oscarów - nagród w konkursie FLORIANY 2019, gdzie laureaci naszego plebiscytu także odbiorą nagrody i wyróżnienia. Na tym jednak nie skończy się rywalizacja. Zwycięzcy w województwie awansują do ogólnopolskiego finału plebiscytu, który rozpocznie się w sobotę, 4 maja - w Dni Strażaka i potrwa do wtorku, 14 maja. Podobnie, jak przy awansie do wojewódzkiego etapu akcji finaliści zachowają głosy zdobyte od początku akcji. Szczegóły plebiscytu i wyniki głosowania można śledzić na stronie dzienniklodzki.pl

Dzisiaj prezentujemy finalistów z powiatu skierniewickiego, łowickiego i rawskiego.

Skierniewickie: Artur Starczyk

Artur Starczyk z Miedniewic zdobył największą liczbę głosów w powiecie skierniewickim.

- Jestem bardzo zadowolony z takiego wyniku - zapewnia. - Mam wielu kolegów i znajomych i to pewnie oni oraz członkowie rodziny na mnie głosowali, co sprawiło, że przeszedłem do etapu wojewódzkiego konkursu. Chcę im za to bardzo podziękować.

Nasz laureat od siedmiu lat działa w OSP w Miedniewicach. Wcześniej był członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w tej jednostce. Niedawno został doceniony przez przełożonych i awansował na funkcję zastępcy naczelnika jednostki.

- Bardzo się angażuję w działalność naszej jednostki - mówi Artur Starczyk. - Jak tylko jest alarm, rzucam każdą robotę i biegnę, bo przecież ktoś potrzebuje pomocy i trzeba mu jej udzielić. To dla pierwszorzędna sprawa.

Niedawno wykorzystał swoje umiejętności, nabyte podczas kursu dla strażaków ochotników, udzielając pierwszej pomocy nieprzytomnemu człowiekowi. Uratował mu życie. Artur Starczyk ma 21 lat i pracuje w zakładzie wulkanizacyjnym.

Łowickie: BartłomiejDąbrowski

Bartłomiej Dąbrowski zdobył najwięcej głosów w powiatowym etapie głosowania na Strażaka Roku w Łowiczu.

Pan Bartłomiej jest członkiem jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgowie w gminie Nieborów.

- Urodziłem się 8 kwietnia 1993 roku w Łowiczu - mówi o sobie nasz laureat. - Jestem absolwentem technikum elektrycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu. Pracuję jako elektromonter w PGE w Skierniewicach. Strażak z Dzierzgowa interesuje się motoryzacją oraz techniką. Jest szczęśliwym mężem Martyny.

Druh z gminy Nieborów cieszy się z odniesionego sukcesu. Znajomi gratulowali mu sukcesu, który jest wyznacznikiem tego, iż docenia jego pracę w OSP. - Z chłopakami ze straży już kilka razy zdobyliśmy pierwsze miejsce w zawodach gminnych jednostek OSP, w powiecie byliśmy drudzy - dodaje Dąbrowski. - Podczas akcji gaśniczy lubię kierować wozem strażackim, choć czasem wchodzę też w ogień czy ratuję zakleszczone w pojazdach ofiary wypadków samochodowych.

Rawskie: Michał Potrzebowski

- Nominacja do plebiscytu była dla mnie wielką, ale i bardzo miłą niespodzianką - mówi strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossie. - Pewnie zrobił to ktoś z moich znajomych, żeby docenić to, co robię, mój wkład i zaangażowanie.

Michał Potrzebowski, jak mówi, interesował się pożarnictwem już od dziecka. Będąc uczniem brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej (oraz innych, głównie historycznych, konkursach). Obecnie pracuje w Pepco w Rawie Mazowieckiej i jednocześnie studiuje na Uniwersytecie Łódzkim finanse i rachunkowość.

- Interesuję się również sportem, motoryzacją i lubię podróżować - mówi Michał Potrzebowski. - Sumiennie wypełniam swoje obowiązki jako strażak i wciąż podnoszę swoje kwalifikacje i umiejętności. Pomaganie innym to moja wielka pasja - podkreśla nasz laureat.

Za tydzień zaprezentujemy jednostki, laureatów etapu powiatowego.

R. Klepczarek, A. Kubik, R. Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.