Firma H. Skrzydlewska nie buduje w Łowiczu krematorium

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Firma H. Skrzydlewska nie buduje w Łowiczu krematorium

Rafał Klepczarek

Zaniepokojeni mieszkańcy Bratkowic powiadomili naszą redakcję, że firma H. Skrzydlewska z Łodzi rozpoczęła budowę krematorium. Jak sprawdziliśmy, tego typu obiekt tam nie powstaje.

Firma H. Skrzydlewska z Łodzi rozpoczęła w Łowiczu budowę dużego domu przedpogrzebowego. Powstaje on na działce w pobliżu cmentarza parafii Św. Ducha w Łowiczu, między ślepym odcinkiem ul. Mickiewicza a ul. Prymasowską.

Budynek w kształcie bumeranga o powierzchni 1,1 tys. metrów kwadratowych budowany jest w systemie gospodarczym. Witold Skrzydlewski, właściciel znanej firmy funeralnej, szacuje, że zakład pogrzebowy zostanie uruchomiony w 2020 roku. - Będzie to z korzyścią dla mieszkańców Łowicza i okolicy, gdyż pojawi się konkurencja i ceny spadną - uważa Skrzydlewski.

Dom przedpogrzebowy, jak określa go inwestor, będzie składał się z dużej kwiaciarni, wystawy na 60 trumien, chłodni oraz kaplicy. Nie będzie tu krematorium, o który dyskutują zaniepokojeni mieszkańcy pobliskich Bratkowic.

- Mamy dwa tego typu obiekty w Łodzi i budowa podobnego w tam małym mieście, jak Łowicz jest nieopłacalna z ekonomicznego punktu widzenia - zapewnia Witold Skrzydlewski, który od 15 lat jest właścicielem działki, na której niegdyś działał plac manewrowy ośrodka nauki jazdy. - Jeśli kogoś niepokoi nasza inwestycja, to chętnie się z nim spotkam i pokażę jej plany.

W sąsiedztwie cmentarza powstanie też duży parking, który będą mogły wykorzystywać osoby przyjeżdżające samochodami z dalszej odległości, aby odwiedzić groby bliskich.

Rafał Klepczarek

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.