Fundacja Obudźmy Nadzieję przekazała domek holenderski mieszkance Rawy [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Monika Rybicka
Roman Bednarek

Fundacja Obudźmy Nadzieję przekazała domek holenderski mieszkance Rawy [ZDJĘCIA]

Roman Bednarek

W piątek, 14 grudnia, fundacja Obudźmy Nadzieję przekazała klucze do domku holenderskiego pani Alicji, 68-letniej mieszkanki Rawy. Domek został zakupiony za pieniądze zebrane na ten cel przez fundację. Zbiórka jeszcze trwa.

Domek, dostarczony przez firmę z Paprotni, został umieszczony na działce, której pani Alicja jest współwłaścicielką.

– Dom, a właściwie komórka, w której mieszkała pani Alicja nie nadawał się do zamieszkania, ponieważ nie było tam prądu, ani wody i nasza podopieczna albo by zamarzła zimą, albo otruła się tlenkiem węgla – mówi Małgorzata Walendziak, prezes fundacji Obudźmy Nadzieję. – Dlatego rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na zakup domku holenderskiego na początku listopada.

Domek kosztował 41 tys. zł. Aby całkowicie pokryć jego koszty, fundacji brakuje jeszcze ok. 30 tys. zł. A więc zbiórka pieniędzy trwa nadal. Można je wpłacać na nr konta 14 9302 1027 2604 4248 2000 0010 z dopiskiem „Domek dla Alinki”.

Domek już stoi na działce i pani Alicja mogła się do niego wprowadzić. Nie ma jednak potrzebnego sprzętu, bo ten ze starego domu nie nadaje się do użytku. Niezbędne rzeczy – pościel, piecyk gazowy, czajnik, żelazko, garnki, patelnie i pościel – za zebrane przez siebie pieniądze zakupili pracownicy firmy Teva Farmaceuticals z Warszawy. Transport z tymi rzeczami dotrze do pani Alicji we wtorek, 18 grudnia.

Roman Bednarek

dziennikarz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.