Funkcjonariusze SW z Łowicza pomogli w Łodzi nieprzytomemu kierowcy. Zostaną nagrodzeni

Czytaj dalej
Fot. ZK Łowicz
Rafał Klepczarek

Funkcjonariusze SW z Łowicza pomogli w Łodzi nieprzytomemu kierowcy. Zostaną nagrodzeni

Rafał Klepczarek

Krzysztof Sznicer, dyrektor Zakładu Karnego w Łowiczu podjął decyzję o wyróżnieniu czterech funkcjonariuszy służby więziennej. Pracownicy łowickiego więzienia podczas konwojowania osadzonego w Łodzi udzielili pomocy nieprzytomnemu kierowcy.

Starszy chorąży Mariusz Skrzeczkowski, młodszy chorąży Paweł Pawełkowicz, sierżant Bogdan Klimczyński oraz starszy kapral Andrzej Maciejewski 2 sierpnia przewozili do szpitala w Łodzi więźnia, który został objęty konsultacją medyczną. Podczas powrotu funkcjonariusze SW na ul. Kopcińskiego zauważyli opla corsę na pabianickich numerach rejestracyjnych, blokującego pas ruchu. Jego kierowca zachowywał się nietypowo.

- Dowódca konwoju starszy chorąży Skrzeczkowski podjął decyzję o zatrzymaniu pojazdu i zabezpieczeniu go przez dwóch konwojentów – informuje kpt. Jakub Białkowski, oficer prasowy Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Łodzi. - Następnie funkcjonariusze udali się do stojącego auta, z którego wydostali nieprzytomnego kierowcę. Bez namysłu podjęli decyzję o udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. W oczekiwaniu na przyjazd karetki pracownicy ZK w Łowiczu monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego.

Dyrektor Krzysztof Sznicer podjął decyzję o nagrodzeniu podwładnych za działania, które być może uratowały życie około 40-letniemu mężczyźnie. Obecnie bezpośredni przełożeni konwojentów przygotowują wnioski o nagrody. Na razie nie wiadomo, czy będzie to tylko ustna pochwała, czy też dodatkowe dni urlopu lub też gratyfikacja finansowa.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.