Galeria czterech pór roku. Wystawa plastyczna grupy "Pszczółki" z Przedszkola nr 5 w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Katarzyna Michałowska
Redakcja ITS

Galeria czterech pór roku. Wystawa plastyczna grupy "Pszczółki" z Przedszkola nr 5 w Skierniewicach [ZDJĘCIA]

Redakcja ITS

Dnia 2 lipca 2018 roku zorganizowano w Bibliotece Publicznej w Skierniewicach na ul. Batorego 64D wystawę plastyczną dziecięcych prac plastycznych pt.: „Galeria czterech pór roku”, która jest efektem całorocznej pracy zajęć plastyczno- technicznych dzieci 4-5-6 letnich z grupy „Pszczółki” w Przedszkolu nr 5 w Skierniewicach. Wystawa jest formą współpracy grupy „Pszczółki” z Przedszkola nr 5 w Skierniewicach i Biblioteki Pedagogicznej.

Celem wystawy jest zaprezentowanie w środowisku lokalnym prac czterech pór roku przedstawionych różnorodnymi technikami plastycznymi oraz zapoznanie społeczeństwa skierniewickiego z twórczością dzieci z Przedszkola nr 5.
Organizacja wystawy pozwoliła zachęcić dzieci do rozwijania własnej inwencji twórczej, pomysłowości i talentów, a przy okazji była ciekawą formą aktywnego i pożytecznego spędzania czasu w przedszkolu. Wykonywane prace plastyczne pobudziły w dzieciach wrażliwość estetyczną i emocjonalną.
Prace na wystawę przygotowały dzieci 4-5-6 letnie, z grupy „Pszczółki” z Przedszkola nr 5 w Skierniewicach. Prezentowane prace plastyczne ukazują walory czterech pór roku z charakterystycznymi oznakami i barwami.
Wśród prezentowanych technik plastycznych znajdują się min.: origami płaskie z kola, wydzieranki, technika collage, wycinanki, wyklejanki z materiałów przyrodniczych- liści, skorupek jajek, żołędzi, prace wykonane pastelami, farbami plakatowymi i kredkami.

Redakcja ITS

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.