Wojciech Kubik

Gdyby w Rawie zamknieto punkt pobrań, mieszkańcy musieliby jeździć do Skierniewic...

Gdyby w Rawie zamknieto punkt pobrań, mieszkańcy musieliby jeździć do Skierniewic...
Wojciech Kubik

Po protestach mieszkańców burmistrz miasta wycofał się z pomysłu zlokalizowania punktu wymazowego przy Szkole Podstawowej nr 2.

W połowie września na terenie dawnej zajezdni PKS uruchomiono mobilny punkt Drive-Thru do pobierania wymazów od mieszkańców pod kątem zakażenia koronawirusem.

- Gdy nadeszły słoty, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi zwróciła się do mnie, aby wyznaczyć inne miejsce dla punktu Drive-Thru, ponieważ osoby pobierające wymazy mają tam bardzo trudne warunki pracy, bez żadnej ochrony przed deszczem i zimnem - tłumaczy burmistrz Rawy Piotr Irla. - Badania osób odbywają się wprost z aut, ewentualni zakażeni nie muszą z nich wysiadać, więc nie ma żadnego zagrożenia dla uczniów szkoły.

Osoby obsługujące punkt Drive-Thru zajmują wiatrołap budynku, w którym jest grzejnik CO i dostęp do energii elektrycznej. Pomysł burmistrza nie spodobał się jednak niektórym mieszkańcom, zwłaszcza rodzicom uczniów „dwójki”, którzy boją się o swoje dzieci. Pod ich naciskiem, w połowie tygodnia, burmistrz zdecydował się na przeniesienie punktu do poprzedniej lokalizacji przy ulicy Kolejowej.

Na początku tego tygodnia w Rawie Mazowieckiej uruchomiono kolejny punkt pobrań, który zlokalizowany jest przy szpitalu (z wejściem od ulicy Warszawskiej 14).

Wojciech Kubik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.