Wojciech Kubik

Gdzie oraz kiedy będzie można zapisać się na szczepienie przeciwko koronawirusowi

Gdzie oraz kiedy będzie można zapisać się na szczepienie przeciwko koronawirusowi
Wojciech Kubik

Już niedługo mieszkańcy Skierniewic i powiatu skierniewickiego będą mogli rozpocząć zapisywanie się na szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Podobnie jak w całej Polsce, również w Skierniewicach pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi ruszyły 27 grudnia. Na pierwszy ogień poszli oczywiście medycy.

Zgodnie z rządowym planem, od 15 stycznia rozpocznie się procedura zapisu na szczepienia dla pozostałych osób, a podzielone będzie ona na etapy:

Etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

Etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19

Etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Rejestracja na szczepienia przeciwko koronawirusowi możliwa będzie na kilka sposobów. Będzie można przeprowadzić ją online, przez infolinię, u własnego lekarza POZ, lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Po wyznaczeniu daty szczepienia, stawimy się w punkcie i tam przebadani zostaniemy przez lekarza. Od wyniku badania zależeć będzie, czy nie znajdą się jakieś przeciwwskazania odnośnie szczepień. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, wówczas podana zostanie nam dawka szczepionki i i przez pewien czas zostaniemy na miejscu na obserwacji, aby wykluczyć ewentualne powikłania, które niekiedy mogą zdarzyć się u osób uczulonych lub wrażliwych. Powtórzenie całego procesu planowane jest po upływie 21 dni - bez konieczności ponownej rejestracji.

Poniżej przedstawiamy listę punktów w Skierniewicach i powiecie, w których będzie można się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Lista ma być na bieżąco aktualizowana. Obecnie jest to stan na 5 stycznia 2021.

1. Przychodnia Lekarska Eskulap - ul. Jana III Sobieskiego 29

2. Przychodnia Rawka - ul. Domarasiewicza 3/5

3. NZOZ Przychodnia Lekarsko - Rehabilitacyjna KA-MED s.c. - ul. Armii Krajowej 33

4. Neuca Med sp. z o.o. - ul. Reymonta 16

5. Neuca Med sp. z o.o. - Żelazna 3a

6. Medyk Sp. zo.o. - ul. Henryka Sienkiewicza 1

7. NZOZ Kopernik - ul. Kopernika 9a

8. Centrum Medyczne Ogrodowa - ul. Ogrodowa 21/23

9. Szpital w Skierniewicach - ul. Rybickiego 1

10. NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej Widok - ul. Melchiora Wańkowicza 7

11. Przychodnia Rawka - Kowiesy

12. Neuca Med sp. z o.o. - Maków

13. NZOZ MEDICUS - Lipce Reymontowskie

14. NZOZ Dobrego Zdrowia - Głuchów

15. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarzy Rodzinnych L. Korzon, J. Kuryłek, B. Onisk-Strąk - Słupia

16. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarzy Rodzinnych L. Korzon, J. Kuryłek, B. Onisk-Strąk - Godzianów

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.