Roman Bednarek

Historia skierniewickich rodów już ukazała się drukiem

Powstał II tom publikacji “Skierniewiczanie - nasi przodkowie” Fot. Archiwum Powstał II tom publikacji “Skierniewiczanie - nasi przodkowie”
Roman Bednarek

Kilka dni przed Wielkanocą ukazał się drugi tom książki „Skierniewiczanie - nasi przodkowie”, autorstwa Anety Kapelusz i Małgorzaty Lipskiej-Szpunar. Prace nad tą książką trwały od 2016 roku, kiedy to powstał pierwszy tom publikacji. Książkę można już nabyć.

Publikacja ma 180 stron i opisuje historię ponad dwudziestu rodów skierniewickich. Drugi tom przybliża czytelnikom dzieje następujących rodzin: Gansnerów, Gregorowiczów, Hanuszkiewiczów, Heurichów, Jackowskich, Konopackich, Kowalskich, Kleszowskich, Maciejaków, Mazarakich, Muszyńskich, Myszkowskich, Pytlińskich, Stochelskich, Szachowskich, Stępowskich, Sułkowskich, Tytzów, Wiśniewskich, Włodarczyków, Wojtaszewskich i Żelechowskich. Niektóre z tych rodzin legitymują się herbami. Jak zapewniają autorki, w książce pojawiają się także dziesiątki nazwisk osób związanych ze Skierniewicami.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.