Rafał Klepczarek

Honorowym jest się na dobre i złe. Zmienią to?

Robert Wójcik podczas sesji zaznaczył, że jego klub głosowałby za odebraniem biskupowi tytułu Fot. Rafał Klepczarek Robert Wójcik podczas sesji zaznaczył, że jego klub głosowałby za odebraniem biskupowi tytułu
Rafał Klepczarek

Rada Miejska w Łowiczu odrzuciła petycję podpisaną przez 255 osób, które nie chciały księdza biskupa Andrzeja F. Dziuby w gronie honorowych mieszkańców pelikaniego grodu. Stało się tak dlatego, iż regulamin nadawania honorowego obywatelstwa Łowicza uznaje tę godność za niezbywalną. Na wniosek klubu radnych Łowickie.pl, reprezentowanego przez Roberta Wójcika, członkowie RM zgodzili się jednak, że potrzebna jest zmiana tego regulaminowego zapisu.

- Uważamy, że rada miejska powinna wprowadzić do regulaminu nadawania honorowego obywatelstwa mechanizm zabezpieczający na wypadek, gdyby osoba wyróżniona tytułem honorowego obywatela miasta stała się niegodna tego zaszczytu - twierdzi Robert Wójcik. - Postępowanie kościelne prowadzone w sprawie ordynariusza diecezji łowickiej trwa i nie wiadomo, jak się zakończy. Dlatego potrzebna jest taka furtka.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.