Ireneusz Sołtysiak Samorządowcem Roku 2016 Powiatu Łowickiego

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Ireneusz Sołtysiak Samorządowcem Roku 2016 Powiatu Łowickiego

Rafał Klepczarek

Ireneusz Sołtysiak, przewodniczący Rady Gminy w Chąśnie został Samorządowcem Roku 2016 Powiatu Łowickiego. Mieszkaniec Karsznic Dużych z chąśnieńskim samorządem związany jest od lat 80. XX wieku. Od trzech kadencji zasiada Radzie Gminy w Chąśnie.

Działa także na kanwie strażackiej. Z zawodową strażą pożarną związany był przez ćwierć wieku. Przez 5 lat pracował w kolejowej straży pożarnej w Skierniewicach, a przez pozostałe dwie dekady w Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Na emeryturę przeszedł w 2013 roku. Laureat naszego konkursu przez 16 lat związany był także z rodzimą jednostką OSP w Karsznicach Dużych.
Mieszkaniec powiatu łowickiego jest sekretarzem gminnych struktur PSL w Chąśnie. Przez lata działał także we władzach klubu sportowego Olimpia Chąśno.
Strażacki emeryt prowadzi obecnie 16-hektarowe gospodarstwo rolne nastawione na produkcję zboża i mięsa wieprzowego. W pracy na roli pomaga mu żona Anna oraz rodzice. Państwo Sołtysiak mają czwórkę dzieci.
- Jestem mile zaskoczony wygraną w plebiscycie „Dziennika Łódzkiego” – mówi Samorządowiec Roku 2016 Powiatu Łowickiego. – Nie spodziewałem się, że ludzie z moje gminy oddadzą na mnie tyle głosów.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.