Izba pamięci na stulecie łowickiego harcerstwa (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Izba pamięci na stulecie łowickiego harcerstwa (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Pod zabytkową basztą generała Klickiego w piątek, 23 września odbyły się obchody 100-lecia harcerstwa na ziemi łowickiej. Z tej okazji na drugiej kondygnacji wieży z 1822 roku otwarto harcerską izbę pamięci.

- Przez trzy dekady (w latach 1963-90 – przyp. red.) baszta była centrum harcerskiego życia w Łowiczu – przypomina Zofia Kroc, szefowa Zarządu Starego Miasta, opiekującego się miejskim zabytkiem. – Ludzie cały czas przynoszą nam kolejne harcerskie pamiątki.
Obecnie trzykondygnacyjna baszta jest już w całości wykorzystywana na cele kulturalne. Na pierwszym poziomie rok temu otwarto izbę pamięci poświęconą budowniczemu wieży Stanisławowi Klickiemu, generałowi doby napoleońskiej.
W piątek, 23 września kolejne piętro stało się krynicą wiedzy o łowickim harcerskie. Ostatni – trzeci poziom – przeznaczono ma minigalerię, w której wystawiają swoje prace artyści. Obecnie można tam oglądać obrazy - plastyka Jerzego Dołhania i rzeźby - Grzegorza Czajki.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.