Rafał Klepczarek

Jak wygląda przyszłoroczny Budżet Miasta w dobie Pandemii COVID-19?

Burmistrz Krzysztof Kaliński uważa plan finansowy miasta na 2021 rok za dobry i proinwestycyjny budżet Fot. Rafał Klepczarek Burmistrz Krzysztof Kaliński uważa plan finansowy miasta na 2021 rok za dobry i proinwestycyjny budżet
Rafał Klepczarek

Burmistrz Krzysztof Kaliński przekazał Jackowi Wiśniewskiemu, przewodniczącemu Rady Miejskiej w Łowiczu projekt przyszłorocznego planu finansowego grodu z pelikanami w herbie. Władze Łowicza chcą wydać na inwestycje blisko 39 mln zł (w tym zamkną się one kwotą około 62 mln zł), czyli ponad 21 proc. (rok temu było to ponad 31 proc.) wszystkich wydatków. Odbędzie się to jednak kosztem dalszego zadłużania miasta, którego dług na koniec przyszłego roku ma wynieść ponad 85 mln zł, a na koniec tego będzie on o około 24 mln zł niższy.

Rada Miejska w Łowiczu pod koniec grudnia będzie debatować nad przyszłorocznym budżetem. Burmistrz Krzysztof Kaliński podkreśla, że jego projekt powstawał w bardzo trudnym, pandemicznym czasie. Władze Łowicza zakładają, że w przyszłym roku uda im się uzyskać dochody w wysokości ponad 155,8 mln zł. Natomiast wydatki budżetowe mają pochłonąć blisko 182,7 mln zł.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.