Japoński książę będzie w Łowiczu uczył się robić księżackie wycinanki

Czytaj dalej
Fot. Wikipedia.org
Rafał Klepczarek

Japoński książę będzie w Łowiczu uczył się robić księżackie wycinanki

Rafał Klepczarek

Książę Akishino, brat Naruhito, cesarza Japonii, a zarazem następca tronu Kraju Kwitnącej Wiśni w niedzielę (30 czerwca) przyjedzie do Łowicza.

Członek japońskiej rodziny cesarskiej w okolicach południa spotka się z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim. Odwiedzi także powiatowe Muzeum w Łowiczu, gdzie twórczynie ludowe będą uczyć go robić księżackie wycinanki. Obejrzy tam również występ grupy folklorystycznej.

Wizyta szacownego gościa w mieście nad Bzurą będzie związana z jego pobytem w Polsce z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Książę Akishino do Polski przyleci w czwartek (27 czerwca). Ma zwiedzić Warszawę oraz Kraków.

- Zapytałem Tsukasę Kawadę, ambasadora Japonii w Polsce, dlaczego książę odwiedzi także nasze miasto – mówi burmistrz Krzysztof Kaliński. – Odpowiedziano mi, że chciał zobaczyć miasto o bogatej historii i kulturze, więc nie było wątpliwości, aby wskazać właśnie Łowicz.

Następca japońskiego tronu 2 lipca wyjedzie z Polski do Finlandii. Do Europy gość z Japonii ma przyjechać w towarzystwie żony Kiko Kawashimy.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.