Japoński książę będzie w Łowiczu uczył się robić księżackie wycinanki

Czytaj dalej
Fot. Wikipedia.org
Rafał Klepczarek

Japoński książę będzie w Łowiczu uczył się robić księżackie wycinanki

Rafał Klepczarek

Książę Akishino, brat Naruhito, cesarza Japonii, a zarazem następca tronu Kraju Kwitnącej Wiśni w niedzielę (30 czerwca) przyjedzie do Łowicza.

Członek japońskiej rodziny cesarskiej w okolicach południa spotka się z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim. Odwiedzi także powiatowe Muzeum w Łowiczu, gdzie twórczynie ludowe będą uczyć go robić księżackie wycinanki. Obejrzy tam również występ grupy folklorystycznej.

Wizyta szacownego gościa w mieście nad Bzurą będzie związana z jego pobytem w Polsce z okazji 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami. Książę Akishino do Polski przyleci w czwartek (27 czerwca). Ma zwiedzić Warszawę oraz Kraków.

- Zapytałem Tsukasę Kawadę, ambasadora Japonii w Polsce, dlaczego książę odwiedzi także nasze miasto – mówi burmistrz Krzysztof Kaliński. – Odpowiedziano mi, że chciał zobaczyć miasto o bogatej historii i kulturze, więc nie było wątpliwości, aby wskazać właśnie Łowicz.

Następca japońskiego tronu 2 lipca wyjedzie z Polski do Finlandii. Do Europy gość z Japonii ma przyjechać w towarzystwie żony Kiko Kawashimy.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.