Roman Bednarek

Jatki ze stałą wystawą można będzie obejrzeć w maju

Budynek rawskich jatek po odrestaurowaniu. W głębi powstała jego replika, połączona przejsciem z oryginałem Fot. UM Rawa Mazowiecka Budynek rawskich jatek po odrestaurowaniu. W głębi powstała jego replika, połączona przejsciem z oryginałem
Roman Bednarek

Władze miasta zapowiadają, że w maju zabytkowe jatki zostaną oddane do użytku. Wykonane zostały już wszystkie prace zawarte w umowie z wykonawcą. Ustawiane są regały, gabloty i inne lementy umeblowania.

Przebudowa i rozbudowa zabytkowych jatek przy ul. Mickiewicza rozpoczęła się jesienią 2018 r. Inwestycja ta jest jednym z elementów planu rewitalizacji miasta. Budynek został poddany gruntownym pracom konserwatorskim, remontowym i adatpacyjnym. Został także rozbudowany - powstała jego replika na placu w kierunku urzędu miasta, zaś między obydwoma bliźniaczymi obiektami zbudowano łącznik. Po zakończeniu inwestycji odrestaurowane i rozbudowane jatki staną się częścią Muzeum Ziemii Rawskiej. Powstanie tam między innymi biblioteka muzeum oraz szereg wystaw.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.