Katarzyna Michałowska

Jechał przez powiat rawski mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Jechał przez powiat rawski mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu Fot. KPP w Rawie Mazowieckiej
Katarzyna Michałowska

Policjanci z Rawy Mazowieckiej zatrzymali do kontroli kierującego samochodem opel astra, który posiadał 3,36 promila alkoholu w organizmie.

Rawska drogówka zatrzymała do kontroli kiierowcę jadącym samochodem Opel Astra (12 marca).
– Mężczyzna wzbudził podejrzenie policjantów swoim wyglądem. Miał przekrwione oczy i czerwone policzki. Przeczucie funkcjonariuszy się potwierdziło. Badanie u 42 letniego mężczyzny wykazało 3,36 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu rawskiego powiedział, że właśnie jedzie do pracy, a chciał wstąpić tylko do sklepu po papierosy. W efekcie końcowym do pracy nie pojechał i papierosów nie kupił. Za to z policjantami pojechał do komendy. Samochód odholowano i stracił prawo jazdy. Jak określił 42 latek to drugi taki „ incydent” w jego życiu – informuje rzecznik rawskiej policji. – Pierwszy raz kilka lat temu jechał skuterem i w podobnych okolicznościach został zatrzymany przez mundurowych. Piątkowa podróż może go drogo kosztować.
W przypadku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości po raz pierwszy sąd orzeka o świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys., oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Kierowa opla teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.