km

Jesień w mieście: dzień otwarty w parowozowni i wernisaże

Jesień w mieście: dzień otwarty w parowozowni i wernisaże Fot. PSMK
km

Co? Gdzie? Kiedy?

Piątek, 4 października

godz. 18, BWA: Wernisaż wystawy Włodzimierza Cygana „W pół mroku”. Wstęp wolny;

godz. 18.30, CKiS: Wykład dr Jana Przybyła „Program zniszczenia cywilizacji”.

Sobota, 5 października

godz. 9.30, Ośrodek Sosenka w Rudzie: Jesienne sprzątanie Rawki. Zbiórka uczestników odbędzie się o godz. 9.30 w ośrodku. Później następi podział na grupy i załadunek kajaków. Planowane zakończenie akcji na godz. 15. Do godz. 17 będą wydawane posiłki. Plan obejmuje uprzątnięcie rzeki na odcinku Żydomice-zbiornik w Joachimowie-Mogiłach;

godz. 11-15, Parowozownia Skierniewice: Dzień owarty. W programie: zwiedzanie z przewodnikiem, oglądanie wystawy fotografii Zbyszka Gradowskiego zatytułowanej “Kolejowe Skierniewice - Parowozownia”, prezentacja umundurowania i uzbrojenia z okresu I wojny światowej przygotowana przez Grupa Historyczna Niepodległość 1863 oraz Kurpiowska Grupa Historyczna “Ostoya”. O godz. 14 goście zaproszeni będą na pełne zwiedzanie hali parowozowni. Wstęp wolny.

Niedziela, 6 października

godz. 10-13, sala konferencyjna w hali nr 2 OSiR: Akademia Bezpiecznego Malucha. Jest to akcja skierowana do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci mająca na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka. Wstęp na warszataty jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona.

godz. 11.50, plac Jana Pawła II: Uroczystości związane z przekazaniem sztandaru Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Wprogramie: zaprezentowanie rysu historycznego ZŻWP w Skierniewicach i Sochaczewie, odczytanie aktu ufundowania sztandaru, wystąpienie prezesa ZŻWP, odegranie pieśni reprezentacyjnej, występ orkiestry ZR ZŻWP. Dla chętnych przygotowana będzie także grochówka.

Wtorek, 8 października

godz. 17, Filia nr 4 MBP: Spotkanie z dietetyczką Aleksandrą Gałecką;

godz. 18, Kinoteatr Polonez: 8. Mały Festiwal Filmów Polskich Tosiek. Wernisaż wystawy powarsztatowej „Zainspiruj się Tośkiem”. Jest to wystawa zdjęć młodzieży z Mechanika. Prowadzący warsztaty to Darek Piwowarski.

Środa, 9 października

godz. 16.30, sala Strakacza CKiS: Wykład BWA „Współczesna tkanina artystyczna - 16. Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi. Wstęp wolny.

km

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.