Jesienna akcja sprzątania rezerwatu Rawka zakończona

Czytaj dalej
Fot. Henryk Bałut
Henryk Bałut

Jesienna akcja sprzątania rezerwatu Rawka zakończona

Henryk Bałut

W dniu 6 października 2018 r. odbyła się kolejna akcja sprzątania rezerwatu Rawka. Jak co roku koordynatorem akcji był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. W akcje zaangażowały się również instytucje takie jak: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Gmina Skierniewice, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Skierniewicach oraz Zakład Poprawczy ze Studzieńca. Przy pomocy wolontariuszy, uczestników dorocznych spływów kajakowych rzeką Rawką, uprzątnięto 20 -km odcinek rzeki od Dolecka do Rudy oraz uprzątnięto śmieci z brzegów.

Niestety niechlubny wynik akcji, jakim jest zebranie prawie 50 szt. 120- litrowych worków śmieci, świadczy o tym, iż w dalszym ciągu nie szanujemy środowiska. Pomimo częstych akcji sprzątania i działań proekologicznych śmieci na Rawce nie ubywa!!!
Zwracamy się z wielką prośbą o to, aby zabierać ze sobą przyniesione nad wodę śmieci i pozostawiać zarówno rzekę jak i brzegi w czystości. Zdobycie przez rzekę Rawkę tytułu „Rzeki Roku 2014” zobowiązuje! Starajmy się, aby jej wygląd był wizytówką naszego regionu przez następne lata.
Składamy specjalne podziękowania Ośrodkowi Turystyki Kajakowej „Sosenka” w Rudzie za pomoc i nieodpłatne użyczenie kajaków oraz firmie Eco Region Oddział Skierniewice za bezpłatny odbiór śmieci.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i pozostajemy w przekonaniu, iż nasze najbliższe środowisko, a jest nim rezerwat „Rawka” pozostanie na długo rezerwatem, a nie miejscem składowania śmieci po letnim wypoczynku.

Henryk Bałut

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.