Jesienna akcja sprzątania rezerwatu Rawka zakończona

Czytaj dalej
Fot. Henryk Bałut
Henryk Bałut

Jesienna akcja sprzątania rezerwatu Rawka zakończona

Henryk Bałut

W dniu 6 października 2018 r. odbyła się kolejna akcja sprzątania rezerwatu Rawka. Jak co roku koordynatorem akcji był Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego - Oddział Terenowy Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. W akcje zaangażowały się również instytucje takie jak: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Gmina Skierniewice, Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Skierniewicach oraz Zakład Poprawczy ze Studzieńca. Przy pomocy wolontariuszy, uczestników dorocznych spływów kajakowych rzeką Rawką, uprzątnięto 20 -km odcinek rzeki od Dolecka do Rudy oraz uprzątnięto śmieci z brzegów.

Niestety niechlubny wynik akcji, jakim jest zebranie prawie 50 szt. 120- litrowych worków śmieci, świadczy o tym, iż w dalszym ciągu nie szanujemy środowiska. Pomimo częstych akcji sprzątania i działań proekologicznych śmieci na Rawce nie ubywa!!!
Zwracamy się z wielką prośbą o to, aby zabierać ze sobą przyniesione nad wodę śmieci i pozostawiać zarówno rzekę jak i brzegi w czystości. Zdobycie przez rzekę Rawkę tytułu „Rzeki Roku 2014” zobowiązuje! Starajmy się, aby jej wygląd był wizytówką naszego regionu przez następne lata.
Składamy specjalne podziękowania Ośrodkowi Turystyki Kajakowej „Sosenka” w Rudzie za pomoc i nieodpłatne użyczenie kajaków oraz firmie Eco Region Oddział Skierniewice za bezpłatny odbiór śmieci.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji i pozostajemy w przekonaniu, iż nasze najbliższe środowisko, a jest nim rezerwat „Rawka” pozostanie na długo rezerwatem, a nie miejscem składowania śmieci po letnim wypoczynku.

Henryk Bałut

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.