Roman Bednarek

Jesteśmy w grupie lokomotyw rozwoju. Skierniewice w gronie najlepszych

Miasto już w 2019 roku znalazło się w ekskluzywnej grupie miast średniej wielkości i pomimo pandemii utrzymało tę pozycję Fot. Roman Bednarek Miasto już w 2019 roku znalazło się w ekskluzywnej grupie miast średniej wielkości i pomimo pandemii utrzymało tę pozycję
Roman Bednarek

Skierniewice znalazły się w grupie miast z najlepszą perspektywą rozwoju pomimo panującej pandemii. Tak wynika z raportu, przygotowanego przez ekspertów Polskiego Instytutu Ekonomicznego, którzy zaliczyli miasto do grona „lokomotyw rozwoju rynków lokalnych”. Szanse na pozytywny scenariusz rozwoju Skierniewic. w perspektywie do 2035 roku zostały ocenione na 91 proc.

Taki raport powstał już w 2019 roku i wówczas eksperci z Polskiego Instytu Ekonomicznego wzięli pod lupę 90 średnich miast. Na podstawie przeprowadzanych analiz Skierniewice zostały wówczas do najwyżej ocenianej kategorii „lokomotywy rozwoju rynków lokalnych”.

Tym razem badacze z PIE wzięli pod uwagę najbardziej aktualne dane, charakteryzujące funkcjonowanie polskich miast średniej wielkości, uwzględniając przede wszystkim informacje o wpływie pandemii koronawirusa na kondycję tych miast.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.