Jubileusz 15-lecia Fundacji "Dziecięcy Uśmiech" ze Skierniewic [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Jubileusz 15-lecia Fundacji "Dziecięcy Uśmiech" ze Skierniewic [GALERIA]

Magdalena Grajnert

Fundacja "Dziecięcy Uśmiech", prowadzona przez prezes Marię Czyżykowską-Karczewską obchodzi 15-lecie istnienia. W kinie Polonez odbyły się z tej okazji uroczystości jubileuszowe. W wydarzeniu wziął udział między innymi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. W części artystycznej z recitalem wystąpiła Irena Santor.

2 czerwca minie 15 lat od momentu powstania Fundacji Dziecięcy Uśmiech, która wspiera nie tylko dzieci niepełnosprawne i pochodzące z rodzin patologicznych, ale również pomaga dzieciom utalentowanym muzycznie. Podopieczni Dziecięcego Uśmiechu w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zajmują czołowe miejsca.

Prezes fundacji Maria Czyżykowska-Karczewska podkreśla, że kontakt ze sztuką jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego podopieczni wyjeżdżają nie tylko na kolonie, ale i do filharmonii. Fundacja zajmuje się pozyskiwaniem środków na poważne operacje i na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji, prowadzi także świetlicę, na którą uczęszcza 20 dzieci.

- Dziękuję za wielkie serca tym, którzy nam pomagają - mówi pani prezes. - Nasza fundacja jest pozytywnie postrzegana na zewnątrz i może pochwalić się nienaganną opinią oraz klarownością wydatków. Niech wdzięczne uśmiechy dzieci wynagrodzą trud pracy na rzecz małych istot, które proszą przecież najciszej.

Magdalena Grajnert

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.