Jubileusz 15-lecia Fundacji "Dziecięcy Uśmiech" ze Skierniewic [GALERIA]

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Jubileusz 15-lecia Fundacji "Dziecięcy Uśmiech" ze Skierniewic [GALERIA]

Magdalena Grajnert

Fundacja "Dziecięcy Uśmiech", prowadzona przez prezes Marię Czyżykowską-Karczewską obchodzi 15-lecie istnienia. W kinie Polonez odbyły się z tej okazji uroczystości jubileuszowe. W wydarzeniu wziął udział między innymi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. W części artystycznej z recitalem wystąpiła Irena Santor.

2 czerwca minie 15 lat od momentu powstania Fundacji Dziecięcy Uśmiech, która wspiera nie tylko dzieci niepełnosprawne i pochodzące z rodzin patologicznych, ale również pomaga dzieciom utalentowanym muzycznie. Podopieczni Dziecięcego Uśmiechu w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych zajmują czołowe miejsca.

Prezes fundacji Maria Czyżykowska-Karczewska podkreśla, że kontakt ze sztuką jest niezbędny do prawidłowego rozwoju dziecka. Dlatego podopieczni wyjeżdżają nie tylko na kolonie, ale i do filharmonii. Fundacja zajmuje się pozyskiwaniem środków na poważne operacje i na pomoc rodzinom w trudnej sytuacji, prowadzi także świetlicę, na którą uczęszcza 20 dzieci.

- Dziękuję za wielkie serca tym, którzy nam pomagają - mówi pani prezes. - Nasza fundacja jest pozytywnie postrzegana na zewnątrz i może pochwalić się nienaganną opinią oraz klarownością wydatków. Niech wdzięczne uśmiechy dzieci wynagrodzą trud pracy na rzecz małych istot, które proszą przecież najciszej.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.