Roman Bednarek

Justyna Łukasik objęła wolny mandat w radzie miasta

Justyna Łukasik już po złożeniu ślubowania przyjęła gratulacje od przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Melona Fot. UM Skierniewice Justyna Łukasik już po złożeniu ślubowania przyjęła gratulacje od przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Melona
Roman Bednarek

W czwartek, 25 marca, odbyła się kolejna sesja Rady Miasta Skierniewice. Podczas niej ślubowanie złożyła nowa radna, Justyna Łukasik. Mandat przejęła po Adamie Moskwie, który złożył go w lutym, o czym już informowaliśmy.

W lutym tego roku z mandatu członka Rady Miasta Skierniewice zrezygnował Adam Moskwa. Radny złożył mandat, ponieważ postanowił zostać żołnierzem zawodowym.

- Przepisy mówią, że osoba, która pełni funkcję radnego nie może zostać żołnierzem zawodowym. Jeśli obierze taką drogę kariery, musi złożyć mandat - tłumaczył ponad miesiąc temu przewodniczący rady miasta Andrzej Melon. - Natomiast osoba, która pełni służbę zawodową w wojsku może zostać radnym. Pan Adam Moskwa będzie mógł zatem ubiegać się o mandat w przyszłych wyborach samorządowych.

Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.