Magdalena Grajnert

Jutro policyjny piknik i blokada Rynku [ZDJĘCIA]

Jutro policyjny piknik i blokada Rynku [ZDJĘCIA] Fot. Dariusz Dzik
Magdalena Grajnert

W piątek 15 lipca w skierniewickim Rynku odbędą się obchody Wojewódzkiego Święta Policji 2016. Podczas uroczystości Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach zostanie nadany sztandar. Wczoraj mundurowi uczestniczyli w próbie przed ważnym wydarzeniem.

- Sztandar jest symbolem wspólnych wartości, symbolem zjednoczenia środowiska, a także elementem podnoszącym prestiż jednostki policji - mówi Justyna Florczak-Mikina, rzecznik KMP w Skierniewicach.

Obchody rozpoczną się od mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 10 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła. Następnie kolumna przemaszeruje na Rynek. Tutaj odbędzie się uroczysta akademia, defilada pododziałów i atrakcja dla mieszkańców: niebieski piknik. Zaplanowano wystawę sprzętu służb mundurowych, pokazy koni służbowych czy policyjnych antyterrorystów.

W związku z przemarszami oraz pokazami policyjnymi wprowadzono zmianę organizacji ruchu. Rynek zostanie zamknięty dla ruchu pojazdów na odcinku od skrzyżowania Gałeckiego i Żwirki w kierunku ratusza, zamknięty będzie parking przy postoju taksówek oraz parking naprzeciwko ratusza. Na placu Floriana zostanie zamknięty parking przy wydziale komunikacji. Na ul. Batorego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po prawej i lewej stronie na odcinku od ul. Strykowskiej do ul. Rynek, tam będzie formowana kolumna policyjna.

Przy ul. Konstytucji 3 Maja nie
będzie można skorzystać z parkingu przed starostwem powiatowym.

W związku z defiladą w godz 11-11.30 wstrzymany zostanie ruch na ul. Prymasowskiej, Senatorskiej, Kościelnej i Czystej. Natomiast w godz. 13.30-14 ograniczenia wystąpią na ul. Senatorskiej, Prymasowskiej, Konstytucji 3 Maja i skrzyżowania ul. Sobieskiego z ul. Jagiellońską.

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.