nik

Już w sobotę kolejna okazja do pozbycia się elektrośmieci

Już w sobotę kolejna okazja do pozbycia się elektrośmieci Fot. Archiwum ITS
nik

Już po raz dziewiąty skierniewiczanie będą mieli okazję pozbycia się elektrośmieci - uszkodzonego sprzętu rtv i agd oraz zużytych baterii. W zamian otrzymają sadzonki roślin. Co roku akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Tegoroczna zbiórka zużytego lub popsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca. Już po raz drugi zorganizowana zostanie na parkingu żłobka miejskiego „Iskierka” przy ul. Rawskiej, gdzie elektroodpady będzie można oddawać w godzinach od 9 do 14.

Akcja pod hasłem „Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia” odbędzie się już po raz dziewiąty. Za przyniesiony sprzęt (np. lodówka, telewizor, kuchenka, komputer, elektronarzędzia itp.) i baterie przyznawane będą punkty, które z kolei będzie można wymienić na sadzonki roślin - w tym roku do wyboru m.in.: buddleja, pachysandra, jagoda kamczacka, róża pnąca, pigwowiec, azalia, hortensja pnąca, borówka amerykańska, kiścień rainbow, wrzos, perovskia czy magnolia. Sadzonki roślin są eko-nagrodą za prawidłową postawę i wzorowe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, ale najważniejszy jest aspekt edukacyjny.

A świadomość ekologiczna wśród skierniewiczan z roku na rok rośnie. Co roku akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego już przed rokiem zdecydowano o przeniesieniu miejsca zbiórki z parkingu przy ul. Kopernika na o wiele większy plac przy żłobku. I właśnie rok temu, pomimo ulewnego deszczu, zebrano ponad 15 ton elektroodpadów, ponad 500 kg baterii i rozdano ponad 1000 sadzonek roślin. W tym roku organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu.

Akcja urzędu miasta i firmy Remondis Electrorecycling odbywa się raz do roku, ale na co dzień stary sprzęt można tez oddać w gminnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Czerwonej (należy okazać dowód uregulowania tzw. podatku śmieciowego).

nik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.