nik

Już w sobotę kolejna okazja do pozbycia się elektrośmieci

Już w sobotę kolejna okazja do pozbycia się elektrośmieci Fot. Archiwum ITS
nik

Już po raz dziewiąty skierniewiczanie będą mieli okazję pozbycia się elektrośmieci - uszkodzonego sprzętu rtv i agd oraz zużytych baterii. W zamian otrzymają sadzonki roślin. Co roku akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Tegoroczna zbiórka zużytego lub popsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca. Już po raz drugi zorganizowana zostanie na parkingu żłobka miejskiego „Iskierka” przy ul. Rawskiej, gdzie elektroodpady będzie można oddawać w godzinach od 9 do 14.

Akcja pod hasłem „Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia” odbędzie się już po raz dziewiąty. Za przyniesiony sprzęt (np. lodówka, telewizor, kuchenka, komputer, elektronarzędzia itp.) i baterie przyznawane będą punkty, które z kolei będzie można wymienić na sadzonki roślin - w tym roku do wyboru m.in.: buddleja, pachysandra, jagoda kamczacka, róża pnąca, pigwowiec, azalia, hortensja pnąca, borówka amerykańska, kiścień rainbow, wrzos, perovskia czy magnolia. Sadzonki roślin są eko-nagrodą za prawidłową postawę i wzorowe postępowanie ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, ale najważniejszy jest aspekt edukacyjny.

A świadomość ekologiczna wśród skierniewiczan z roku na rok rośnie. Co roku akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego już przed rokiem zdecydowano o przeniesieniu miejsca zbiórki z parkingu przy ul. Kopernika na o wiele większy plac przy żłobku. I właśnie rok temu, pomimo ulewnego deszczu, zebrano ponad 15 ton elektroodpadów, ponad 500 kg baterii i rozdano ponad 1000 sadzonek roślin. W tym roku organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu.

Akcja urzędu miasta i firmy Remondis Electrorecycling odbywa się raz do roku, ale na co dzień stary sprzęt można tez oddać w gminnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Czerwonej (należy okazać dowód uregulowania tzw. podatku śmieciowego).

nik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.