Kabarety ze Skierniewic i Lipiec Reymontowskich nagrodzone podczas Przystanku 60+

Czytaj dalej
Fot. ŁDK
Redakcja

Kabarety ze Skierniewic i Lipiec Reymontowskich nagrodzone podczas Przystanku 60+

Redakcja

Kabaret „Bez nazwy” z Lipiec Reymontowskich zajął I miejsce, a Kabaret SPÓŹNIONY ZAPŁON ze Skierniewic II miejsce podczas teatralno-kabaretowego XVII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”. To wydarzenie cykliczne organizowane przez Łódzki Dom Kultury i skierowane do seniorów z województwa łódzkiego.

Jury u nagrodzonych podkreślało profesjonalizm, energię i formę oraz nawiązanie do tradycji kabaretowej i tworzenie wyrazistych postaci.
Przegląd powstał z myślą o animacji amatorskiego ruchu artystycznego seniorów oraz ich integracji. To okazja do nawiązania nowych znajomości, popularyzowania aktywnego spędzania wolnego czasu na różnych płaszczyznach. Ponadto organizacja przeglądu stwarza możliwość prezentacji amatorskiej twórczości artystycznej wśród seniorów, co bez wątpienia będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów między uczestnikami.
Co roku przegląd teatralno-kabaretowy cieszy się dużą popularnością i jest wydarzeniem w którym udział jest bezpłatny.
W kategorii teatr jury przyznało nagrody: Teatrowi Jednego Aktora DZIUNIA K. z Tomaszowa Mazowieckiego (I miejsce) za indywidualność aktorską, swobodę bycia na scenie, dystans wobec siebie, poczucie humoru oraz świadome użycie środków aktorskiego wyrazu; Grupie Młodzi Duchem z Krośniewic – GCKSiR (II miejsce) za piękna pracę zespołową, precyzję i spójność w tworzeniu kostiumów i scenografii, umiejętność doboru środków artystycznego wyrazu, dzięki której fantastycznie wybrzmiał absurdalny tekst „Zielonej gęsi”; Teatr AD REM z Łasku – UTW (III miejsce) za poczucie humoru w stworzeniu autorskiego scenariusza widowiska teatralnego, różnorodność użytych środków wyrazu artystycznego, ogromną precyzję choreograficzną i energię radości, która płynęła ze sceny.
Dodatkowo jury przyznało trzy równorzędne wyróżnienia dla: Bartłomieja Walęckiego (Grupa Teatralna SWOJAKI – Dom Pomocy Społecznej w Skrzynnie) za oddanie i indywidualność sceniczną oraz dwa dla Grupy Teatralnej SWOJAKI za zbiorową kreację aktorską, przywrócenie atmosfery przedwojennej Warszawy.
W kategorii kabaret jury nagrodziło: Kabaret „Bez nazwy” z Lipiec Reymontowskich (I miejsce) za profesjonalizm, energię i formę; Kabaret SPÓŹNIONY ZAPŁON ze Skierniewic (II miejsce) za nawiązanie do tradycji kabaretowej i tworzenie wyrazistych postaci; Zespół Folklorystyczny w Popowicach, działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Pątnowie (III miejsce) za zaskakującą prostotę wykonania. Przyznano również trzy równorzędne wyróżnienia dla Kabaretu RYDZ (Łaski Dom Kultury) za wzruszenie i prawdę.
Następna edycja „Przystanku 60+” już w czerwcu. Tym razem do udziału zapraszamy pasjonatów fotografii i literatury. Szczegóły odnośnie projektu dostępne są na stronie www.ldk.lodz.pl.
Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.