Karolina Bielawska z Łodzi zdobyła tytuł Miss Polonia 2019 [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. www.misspolonia.com.pl
Rafał Klepczarek

Karolina Bielawska z Łodzi zdobyła tytuł Miss Polonia 2019 [ZDJĘCIA]

Rafał Klepczarek

Karolina Bielawska z Łodzi zdobyła w niedzielę (24 listopada) tytuł Miss Polonia 2019. 20-latka będzie reprezentowała Polskę podczas wyborów Miss Świata 2020. W tym roku mija 90. rocznica polonijnego konkursu piękności.

Miss Polonię 2019 wybierano w Hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. O tytuł najpiękniejszej rywalizowało 20 finalistek z Polski i Litwy. Wśród nich znalazły się piękne reprezentantki województwa łódzkiego.

Stolicę Łódzkiego reprezentowały dwie z nich: 23-letnia Justyna Marczewska oraz 20-letnia Karolina Bielawska. Pierwsza z nich jest modelką, a druga studiuje zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej.

Swoją kandydatkę miał także Łowicz. Była nią 23-letni Kinga Sęk, która studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Kolejna piękna reprezentantka Łódzkiego to Iwetta Baran z Tomaszowa Mazowieckiego. 25-latka jest modelką.

W konkursie piękności startowała także Aleksandra Gronowska. Pochodząca z Piotrkowa Trybunalskiego 24-latka w reprezentowała Mazowsze, gdyż studiuje finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Wśród 20 kandydatek do tytułu MP 2019 znalazła się również Izabela Depta z Brzezin. 25-latka jest studentką Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej.

Nową królową piękności została Karolina Bielawska. Koronę na skronie pięknej łodzianki włożyła Ewa Wachowicz, Miss Polonia 1992. 20-latka zdobyła szereg nagród wśród nich znalazła się bursztynowa biżuteria oraz wycieczka za 15 tys. zł.

Pierwszą wicemiss została Aleksandra Kielan z Częstochowy, a drugą Karina Nowak z Żor.

Poniżej ankieta, w której wzięła udział piękna łodzianka w ramach wyborów Miss Polonia 2019.

Wzięłam udział w konkursie Miss Polonia, ponieważ... jestem otwarta na nowe doświadczenia, co skłoniło mnie do wzięcia udziału w konkursie Miss Polonia. Uważam, że człowiek w życiu powinien się rozwijać, spełniać, zdobywać doświadczenie, ale też robić to, co sprawia mu wiele radości, a ten konkurs łączy w sobie wszystkie te elementy. Jest to również ogromna szansa na przyszłość i chciałabym ją wykorzystać.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia? Aby łamać stereotypy głoszące, że Miss to tylko uroda i figura. Według mnie to przede wszystkim wiedza, umiejętności, styl, determinacja w dążeniu do celu i pokora. Jako Miss chciałabym wspierać dziewczyny, kobiety zarówno te piękne jak i te, którym brakuje wiary w siebie – pokazywać im, że można i trzeba walczyć o siebie oraz spełniać swoje marzenia.

Moje pierwsze wspomnienia związane z konkursem Miss Polonia... wybory Miss Polonia oglądałam już jako mała dziewczynka. Pamiętam, jak siadaliśmy całą rodziną przed telewizorem i czekaliśmy na to, kto zostanie wybrany na najpiękniejszą Polkę. Wtedy zapragnęłam, aby w przyszłości móc stanąć na ich miejscu i spróbować walczyć o ten tytuł.

Jaka jest idealna Miss? Miss Polonia to przede wszystkim kobieta z klasą, elokwentna, znająca swoją wartość i dająca inspiracje. Jest piękna zarówno na zewnątrz, jaki i w środku. Potrafi oczarować każdego swoim szczerym uśmiechem, za którym kryje się życzliwość i otwartość. Jej silny charakter, pracowitość i przy tym kobiecy wdzięk czynią ją wyjątkową.

Jakie jest Twoje największe marzenie? Moim największym marzeniem jest, żebym czuła się szczęśliwa i spełniona. Chciałabym móc się rozwijać, podróżować i nigdy nie stracić zapału do spełniania swoich marzeń. Marzę o spotykaniu na swojej drodze ludzi, od których będę mogła się uczyć. Wtedy każdy dzień będzie ekscytujący i pozwoli mi odkryć coś nowego.

Kto jest Twoim autorytetem? Dla mnie jest to moja mama, ponieważ dała mi w życiu mnóstwo wsparcia i ciepła. Zawsze mnie motywuje i mogę na nią liczyć. Cenię ją za to, że pokazuje mi, co jest w życiu ważne i codziennie mogę się od niej uczyć. Mimo, że sama dążyła do swoich celów - osiągnęła sukces naukowy i zawodowy, to zawsze miała dla mnie czas.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czymś chciałabyś być? Jeśli nie byłabym człowiekiem, to chciałabym być oceanem. Ocean jest nieprzewidywalny, nieograniczony, a jego głębia jest wciąż niezbadana. Raz jest spokojny, a raz wzburzony. Raz jest ciepły, a raz zimny. Miejscami pusty, a gdzie indziej tętni kolorowym życiem. Jedni go kochają, a inni się go boją. Chciałabym być oceanem, bo łączy w sobie wiele przeciwności - tak jak człowiek.

Jaką super moc chciałabyś mieć? Chciałabym móc panować nad czasem. Czas przemija nieustannie i nie ma żadnego sposobu, by móc go zatrzymać. Jest też jedną z najcenniejszych rzeczy, jaką my możemy dać drugiej osobie. Chciałabym go zatrzymać w pięknych chwilach i cieszyć się nimi dłużej, a czasem móc go cofnąć i przeżyć kilka cudownych momentów jeszcze raz bądź spotkać ludzi, których już ze mną nie ma.

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują...

Otwarta - jestem otwarta nie tylko na nowych ludzi, lecz także na nowe doświadczenia, opinie i zdanie drugiej osoby.

Ambitna - uwielbiam wyznaczać sobie nowe cele i zawsze chce osiągać więcej, wtedy czuje, że się rozwijam.

Szczera - jestem szczera i autentyczna w tym, co robię. Szczerość przełamuje bariery między ludźmi i zbliża ich do siebie.

Co jest dla Ciebie największym dotychczasowym sukcesem?[/b Nie miałam jednego spektakularnego sukcesu. Było to raczej pasmo tych mniejszych, ale nie mniej ważnych, np. studiowanie w obcym języku, przyjaciele, na których zawsze mogę liczyć czy udział w finale Miss Polonia. Każdej z tych małych cegiełek zawdzięczam to, gdzie jestem dzisiaj, ponieważ to właśnie one ukształtowały mój charakter.

[b]Co jest najfajniejsze w byciu kobietą? Bycie kobietą jest piękne w przenośni i dosłownie. Kobieta to siła, wdzięk, ciepło, ale także szaleństwo. My panie często jesteśmy zmienne, zwariowane i niełatwo nas rozgryźć, jednak w tym całym szaleństwie potrafimy znaleźć spokój i stworzyć dom, rodzinę. Pewnie dlatego z jednej strony mężczyźni nie potrafią z nami wytrzymać, ale z drugiej nie potrafią bez nas żyć.

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej? Największą życiową lekcją dla mnie była niespodziewana śmierć bardzo bliskiej mi osoby. Nauczyło mnie to, żeby nigdy nie zaniedbywać najbliższych i zawsze starać się znaleźć dla nich czas. Życie jest nieprzewidywalne i nigdy nie wiemy, ile wspólnego czasu nam jeszcze zostało, o czym należy zawsze pamiętać.

Gdzie widzisz siebie za 10 lat? Naturalnym celem człowieka jest rozwój zawodowy i osobisty. I tak właśnie widzę siebie za 10 lat - zmierzającą się z tym wyzwaniem i próbującą to osiągnąć. Dlatego też chciałbym mieć pracę, która sprawiałaby mi radość i stała się moją pasją. Jednocześnie chciałabym dzielić życie z ukochaną osobą, ponieważ ważne jest, aby zachować równowagę i nie stracić głowy w ciągłym pośpiechu.

Jestem wyjątkowa, ponieważ... to, co czyni każdego człowieka wyjątkowym, to jego niepowtarzalny charakter. Ja staram się myśleć nie tylko o tym, co jest tu i teraz, nie skupiam się jedynie na sprawach doczesnych, ale wszystkie moje działania mają doprowadzić mnie do wymarzonego celu. Cenię w sobie otwartość na nowości i optymizm, którym staram się zarażać innych.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.