KAS zarekwirowała w Łowiczu i Skierniewicach 20 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych

Czytaj dalej
Fot. Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Rafał Klepczarek

KAS zarekwirowała w Łowiczu i Skierniewicach 20 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych

Rafał Klepczarek

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przy wsparciu  policjantów z Łowicza i Skierniewic zarekwirowali aż 20 urządzeń hazardowych działających niezgodnie  z prawem, w tym sześć zestawów komputerowych.

Jest to efekt siedmiu październikowych kontroli przeprowadzonych przez celników Krajowej Administracji Skarbowej z Drugiego Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku w Skierniewicach.

Z naszych informacji wynika, że w Łowiczu odbyła się tylko jedna z nich. W centrum miasta celnicy zajęli sześć komputerów wykorzystywanych do celów hazardowych. Pozostałe kontrole miały miejsce w Skierniewicach.

- Zlikwidowane punkty z automatami do gier działały na terenie Skierniewic i Łowicza – informuje Beata Bińczyk z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. - Przed wejściem do lokali, w których znajdowały się nielegalne urządzenia, zainstalowano kamery monitoringu, a do środka wpuszczano jedynie osoby zweryfikowane przez obsługę.

Urządzający gry hazardowe bez koncesji lub bez zezwolenia oraz właściciele i posiadacze lokali oraz urządzeń do nielegalnych gier podlegają karze pieniężnej w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

- Organizatorom nielegalnego hazardu grozi także wysoka grzywna lub pozbawienie wolności do 3 lat lub nawet obie te kary łącznie - przypomina reprezentantka IAS. - Odpowiedzialność za przestępstwo skarbowe ponosi również uczestnik nielegalnej gry hazardowej.

Rafał Klepczarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.