Wojciech Kubik

Każdy będzie mógł zdecydować, na co miasto ma wydać 1,6 miliona złotych

Każdy będzie mógł zdecydować, na co miasto ma wydać 1,6 miliona złotych
Wojciech Kubik

Blisko 1,6 miliona złotych jest do wydania w ramach skierniewickiego Budżetu Obywatelskiego. Sami możemy zdecydować, na co przeznaczyć te pieniądze.

Po raz szósty w historii Skierniewic mieszkańcy będą mogli osobiście zdecydować o wydaniu pewnej części miejskiej kasy, a zapewnia to kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego.

- Wnioski mogą dotyczyć przeróżnych rzeczy, inwestycji, działań. Liczy się kreatywność, ale również gospodarność. Pieniędzy nie można przeznaczać na rzeczy zbędne - wyjaśnia Edyta Cieślak, naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych UM Skierniewice.

W poprzednich edycjach napotkać można było wiele pomysłów - od budowy siłowni, szkolnych ogrodzeń i drobnych remontów, a na wycieczkach edukacyjnych i piknikach integracyjnych skończywszy. Podobnie może być w roku przyszłym, bowiem teraz zgłaszane projekty realizowane będą właśnie w 2021 r.

Podział funduszy podobny jest do tego z lat minionych. Ponad 630 tysięcy złotych przeznaczonych zostanie na sfinansowanie projektów ogólnomiejskich. Dodatkowo miasto podzielone zostanie na 4 okręgi, a mieszkańcy każdego z nich będą mogli „wydać” po 237 tysięcy złotych.

- Jest jeszcze jedno kryterium, a mianowicie wysokość kwoty, jaką można przeznaczyć na realizację jednego projektu. W przypadku inwestycji jest to sto tysięcy złotych na projekt, a pozostałe nie mogą przekroczyć dwudziestu tysięcy. Ważne jest też, aby projekt nie generował w przyszłości za sobą wysokich kosztów utrzymania - wyjaśnia naczelnik.

Nabór wniosków już trwa, a formularze dostępne są na stronie internetowej urzędu miasta. Wypełnione i gotowe wnioski należy dostarczyć do Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Spraw Społecznych skierniewickiego ratusza przy ul. Senatorskiej 12 do najbliższej środy, 30 września.

Od 26 października zacząć ma się internetowe głosowanie, które potrwa do końca miesiąca. Zwyciężą te pomysły, które zyskają najwięcej głosów.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.