Rafał Klepczarek

Każdy może pomóc ciężko choremu Natankowi spod Łowicza

Podczas piątkowej odsłony piłkarskich zmagań w szczytnym celu zbierane będą pieniądze na rzecz Natana Szwarockiego Fot. Archiwum Podczas piątkowej odsłony piłkarskich zmagań w szczytnym celu zbierane będą pieniądze na rzecz Natana Szwarockiego
Rafał Klepczarek

Na początku stycznia w hali nr 1 Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łowiczu odbędzie się 16. edycja piłkarskiego turnieju charytatywnego „Gwiazdy na Gwiazdkę”. Tradycyjnie już imprezie patronuje redakcja „Dziennika Łódzkiego”.

W piątek, 3 stycznia w turnieju rozgrywanym pod patronatem Macieja Rybusa, reprezentanta Polski w piłce nożnej zmierzą się cztery drużyny - informuje Krystian Cipiński, koordynator „GnG” w Łowiczu. - Będą to GnG Team, PKO Sport, Youtuberzy i Przyjaciele oraz Reprezentacja Piłkarska Dziennikarzy. Wśród potwierdzonych na dziś zawodników znaleźli się m.in. Piotr Grzelczak, Greg Collins, Ralph Collins, Marcin Krzywicki, Łukasz Juras Jurkowski, Krystian Pudzianowski, Jacek Magiera, Marcin Krzywicki, Jan Szczęsny, Bilguun Ariunataar, Grzegorz GABOR Jędrzejewski, Andrzej Twarowski, Marcin Lepa, Kacper QUESEK Misztal oraz Lis Pola Karnego.

Na boisku prawdopodobnie zobaczymy także znanych polskich aktorów Sebastiana Fabijańskiego i Antoniego Królikowskiego.

Podczas piątkowej odsłony piłkarskich zmagań w szczytnym celu zbierane będą pieniądze na rzecz Natana Szwarockiego. Trzylatek z gminy Nieborów cierpi na najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni (SMA 1).

- Jest to bardzo szybko postępująca choroba genetyczna, która odebrała siłę moim mięśniom, tym oddechowym, ruchowym i potrzebnym do przełykania - czytamy na stronie internetowej organizatora charytatywnego turnieju piłkarskiego.- Od tamtej pory oddycham z pomocą respiratora. W wieku 3 miesięcy zakwalifikowałem się do EAP- u (wczesny dostęp do leku). Co 4 miesiące otrzymuję dawkę mocy, czyli Spinrazę i muszę ją regularnie przyjmować do końca życia. Bez tego leku nie dożyłbym drugich urodzin, a dziś mam prawie trzy latka. Każdego dnia poprzez rehabilitację ruchową i oddechową, walczę, aby z dnia na dzień móc lepiej funkcjonować. Walczę o każdy nawet najdrobniejszy ruch. Dzięki mojej ciężkiej pracy robię ogromne postępy. Rehabilitacja musi trwać nieustannie, a tak naprawdę całe moje życie.

W czasie turnieju będą licytowane m. in. koszulki Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Krzysztofa Piątka oraz Franka Lamparda. Rodzice Natanka dostaną także czek na zakup wózka dla ciężko chorego chłopca.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.