Wojciech Kubik

Każdy może pomóc. Ruszyła kolejna edycja szlachetnej paczki

Każdy może pomóc. Ruszyła kolejna edycja szlachetnej paczki
Wojciech Kubik

Skierniewicka Szlachetna Paczka już ruszyła i kolejnych kilka rodzin oczekuje na wsparcie. Do dziś udało się skompletować pomoc dla 11 rodzin. Następne czekają w kolejce.

Po raz kolejny grupa skierniewickich wolontariuszy zabrała się za prowadzenie akcji w ramach Szlachetnej Paczki, która co roku pomaga setkom potrzebujących rodzin.

W minionych latach udało się dostarczyć wsparcie do wielu potrzebujących osób, między innymi do wielodzietnych rodzin, które materialnie ledwo wiążą koniec z końcem.

Przygotowując się do tegorocznej edycji akcji, konieczne było dokładne rozeznanie terenu, aby wsparcie nie trafiło do osób, chcących wykorzystać empatię darczyńców. Najpierw konieczne było zebranie informacji o potrzebujących rodzinach, zweryfikowanie ich potrzeb, a obecnie zaczęło się poszukiwanie osób, które byłyby skłonne zaoferować wsparcie.

Jak można pomóc? Przede wszystkim należy na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/ wybrać rodzinę, której chce się pomóc.

Następnie warto zebrać osoby, z którymi przygotuje się Szlachetną Paczkę. Wspólnie można zabrać się do kompletowania niezbędnych produktów.

W międzyczasie z darczyńcami skontaktuje się wolontariusz opiekujący się wybraną rodziną - to on będzie mógł odpowiedzieć na szczegółowe pytania odnośnie jej potrzeb. Ważne jest spełnienie trzech potrzeb wskazanych przez rodzinę jako kluczowe (są one wyróżnione w każdym z opisów rodziny). Więcej szczegółów i opisy potrzebujących rodzin na stronie: skierniewice.naszemiasto.pl.

Wojciech Kubik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.