Każdy powiat może mieć obrońców swojego terytorium

Czytaj dalej
Fot. Roman Bednarek
Roman Bednarek

Każdy powiat może mieć obrońców swojego terytorium

Roman Bednarek

Czy w powiatach naszego regionu powstaną kompanie obrony terytorialnej? Na razie nie ma wytycznych do ich organizowania.

W Ministerstwie Obrony Narodowej zrodził się pomysł aby rozbudować polskie siły zbrojne - na razie o jednostki obrony terytorialnej.

O szczegółach raczej się nie mówi, ale z tego, co wiadomo, w każdym powiecie ma powstać jedna kompania obrony terytorialnej. W każdej z nich służyliby cywile ochotnicy już przeszkoleni wojskowo, między innymi po kilkumiesięcznej służbie przygotowawczej. Rekrutacją żołnierzy tej formacji miałyby się zająć wojskowe komendy uzupełnień.

- Nie przygotowujemy się do tego rodzaju działań, bo nie mamy żadnych wytycznych od naszych przełożonych - mówi podpułkownik Stanisław Biernat, komendant WKU w Skierniewicach. - Myślę jednak, że nie byłoby trudności z utworzeniem takiej kompanii w każdym powiecie. Nie brakuje chętnych, gdy rekrutujemy do służby przygotowawczej. Rocznie zgłasza się kilkaset osób.

WKU w Skierniewicach obejmuje swoim zasięgiem miasto Skierniewice oraz powiaty: skierniewicki, rawski, łowicki i kutnowski.

Roman Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.