Marcin Niklewicz

Kiedy senior „żyje za długo”... często zaczyna się jego koszmar

Dla seniorów potrzeba dzielenia się z bliskimi jest naturalna. Bywa, że - kiedy oddadzą już wszystko - sami dla rodziny stają się po prostu ciężarem Fot. Archiwum Dla seniorów potrzeba dzielenia się z bliskimi jest naturalna. Bywa, że - kiedy oddadzą już wszystko - sami dla rodziny stają się po prostu ciężarem
Marcin Niklewicz

Starsza osoba przepisuje majątek na dzieci lub wnuki. I wtedy często się zaczyna... Pretensje, roszczenia, próby ubezwłasnowolnienia, nękanie psychiczne, a nierzadko też przemoc fizyczna. Niestety, najczęściej jest już za późno na zmianę decyzji.

Są ufni, chcą się czuć potrzebni. Swoim najbliższych najchętniej przychyliliby nieba, czują się zobowiązani do pomagania, dzielenia się przysłowiową ostatnią złotówką. W zamian nie chcą wiele - oczekują dobrego słowa, opieki, odrobiny troski. Chcą po prostu czuć się potrzebni i kochani.

Sytuacje, kiedy starsza osoba za życia przepisuje majątek na najbliższych i ze zdziwieniem uświadamia sobie, że ta bliskość skończyła się z chwilą podpisania aktu notarialnego, zdarzają się niestety nagminnie.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł tygodniowo.

    już od
    2,46
    /tydzień
Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.