Kiermasz i inne przedświąteczne atrakcje w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Nasze Miasto
red.

Kiermasz i inne przedświąteczne atrakcje w Skierniewicach

red.

Świąteczny kiermasz, wspólne strojenie najweselszej choinki w mieście, czy wreszcie spotkanie z Mikołajem na głównym rynku Skierniewic. W tym roku niecodziennie ma wyglądać czas poprzedzający Boże Narodzenie. Kiermasz potrwa od 14 do 20 grudnia.

Zamiast jednodniowej imprezy i sceny w rynku, przy której nie zawsze każdy ma czas się zatrzymać, święta Bożego Narodzenia w Skierniewicach poprzedzi wyjątkowy kiermasz. Od 14 do 20 grudnia na głównym rynku miasta staną stylizowane, drewniane domki, w nich będzie można zakupić wyjątkowe produkty. Co ważne, świąteczny handel potrwa przez siedem dni, w godzinach funkcjonowania sklepów. Oprócz wyjątkowych produktów gastronomicznych, mieszkańcy będą mogli nabyć rękodzieło artystyczne, czy świąteczne ozdoby. Nie zabraknie także produktów przygotowanych przez lokalne organizacje (UM współpracuje ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Anny Olszewskiej, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej).

W tym roku po raz pierwszy na rynku stanie przestrzeń wystawiennicza w postaci 10 drewnianych, stylizowanych domków, które zostaną wybudowane przy wsparciu miejskich spółek oraz zaangażowaniu lokalnej firmy zajmującej się produkcją drewnianych mebli ogrodowych. Rozwiązanie ma być w późniejszym czasie wykorzystywane przy organizacji innych miejskich wydarzeń, a także udostępniane komercyjnie. Zakład Utrzymania Miasta wspólnie z OSiR zadbają również o wyjątkowe udekorowanie rynku. Klimat mają wprowadzić nie tylko świąteczne iluminacje, ale i muzyka, która będzie urozmaicała przedświąteczne zakupy.

Kulminacją tygodnia stanie się wydarzenie zaplanowane na 20 grudnia. Wtedy na głównym rynku miasta zaistnieją atrakcje przygotowane przez Centrum Kultury i Sztuki. Nie zabraknie Mikołaja oraz świątecznych warsztatów. Choinka ma być udekorowana przez bombki wykonane na miejscu przez skierniewiczan. Wszystkie ozdoby, które powstaną w trakcie imprezy, zawisną na okazałym drzewku.

red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.