Kierowca autobusu MZK w Łowiczu był nietrzeźwy. Miał 1 promil alkoholu

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Rafał Klepczarek

Kierowca autobusu MZK w Łowiczu był nietrzeźwy. Miał 1 promil alkoholu

Rafał Klepczarek

Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Łowiczu. 56-letni łowiczanin prowadził miejski pojazd, mając w organizmie 1 promil alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca straci pracę w MZK.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu we wtorek (2 kwietnia) około godz. 21 otrzymali zgłoszenie od osoby, która podejrzewała, że kierowca miejskiego autobusu może być nietrzeźwy.

- Policjanci z ruchu drogowego rozpoczęli poszukiwania wskazanego pojazdu, sprawdzając trasę autobusu zgodnie z rozkładem jazdy – informuje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. – Solarisa, należącego do MZK, zlokalizowano na ulicy Czajki. Kierował nim 56-letni mieszkaniec Łowicza, przewożący jednego pasażera. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1 promil alkoholu w organizmie kierowcy.

W tej sytuacji dyrekcja MZK wysłała innego kierowcę, któremu przekazano autobus. 56-latek stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami, co uniemożliwia mu dalszą pracę w zawodzie kierowcy. Łowiczanin odpowie także przed sądem za jazdę na podwójnym gazie. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Bogdan Suchanek, dyrektor MZK w Łowiczu jest mocno zaskoczony całą sytuacją.

– Ostatnie tego typu zdarzenie zanotowaliśmy 15 lat temu – informuje dyrektor. – Zatrzymany przez policję kierowca pracuje u nas od początku mojej kariery w MZK, a więc od 1998 roku, a wcześniej zatrudniony był na takim samym stanowisku w Zakładzie Usług Komunalnych. Przygotowuję wniosek do policji o wydanie wyniku badania alkomatem tej osoby. Na tej podstawie będę mógł podjąć dalsze kroki dyscyplinarne wobec niej.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.