Klub jazzowy SWING: Zaduszki jazzowe w CKiS w Skierniewicach

Czytaj dalej
Fot. CKiS
Redakcja

Klub jazzowy SWING: Zaduszki jazzowe w CKiS w Skierniewicach

Redakcja

Klub jazzowy SWING Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na występ pod tytułem Zaduszki jazzowe – Michał Zaborski Quartet. Odbędzie się 2 listopada o godz. 20 w Sali Strakacza CKiS.

Bilety kosztują 30 zł. Nabyć je można w kasach Kinoteatru Polonez i Centrum Kultury i Sztuki oraz na www.cekis.pl.
Miejsca są nienumerowane a liczba miejsc ograniczona.

Na listopadowym koncercie w ramach Klubu jazzowego SWING wystąpi jeden z najciekawszych i zdobywających aktualnie największe uznanie na scenie jazzowej w Polsce składów jazzowych – Michał Zaborski Quartet.
Michał Zaborski znany jest przede wszystkim szerzej jako jeden z założycieli i członków legendarnego już i mającego stałe, istotne miejsce na polskiej scenie muzycznej Atom String Quartet. Tym razem jednak będziemy mieli okazję poznać jego inne, autorskie, ale również jazzowe oblicze.
Michał Zaborski Quartet przed skierniewicką publicznością wystąpi w składzie:
· Nikola Kołodziejczyk – pianino,
· Maciej Szczyciński – kontrabas,
· Krzysztof Szmańda – perkusja,
· Michał Zaborski – altówka.
Michał Zaborski Quartet to projekt koncertowy, w którym prezentowany jest autorski materiał Michała Zaborskiego, który znajdzie się na jego pierwszym solowym krążku. Jego muzyka, to połączenie europejskiego jazzu z elementami etno. Jednocześnie w jego tematach słyszymy dużą dawkę melodyki, niekiedy połączonej z groovowymi, jazzowo-popowymi brzmieniami sekcji, którą tworzą znani i cenieni muzycy młodego pokolenia z zespołu jazzowego "Stryjo" z pianistą Nikolą Kołodziejczykiem na czele. Zestawienie fortepianu, kontrabasu i perkusji wydaje się dość znane, jednak w połączeniu z altówką staje się niekonwencjonalne. To pierwsze tego typu połączenie instrumentów w polskiej muzyce jazzowej. Jest to tym bardziej wyczekiwane i interesujące wydarzenie muzyczne, że wszyscy muzycy tworzący tę grupę mają znaczący już dorobek artystyczny.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.