Katarzyna Michałowska

Kogel mogel z kwiatkiem, czyli wystawa Anny Lipińskiej-Brody

Kogel mogel z kwiatkiem, czyli wystawa Anny Lipińskiej-Brody Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

„Kogel mogel z kwiatkiem” to nazwa wystawy Anny Lipińskiej-Brody. Cały czas można ją podziwiać w Akademii Twórczości w Skierniewicach.

Wernisaż wystawy odbył się 29 sierpnia. Anna Lipińska-Broda jest skierniewiczanką. Pracowała jako dekorator wystaw, technik plastyk w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa.

- Nazwałam swoją wystawę „Kogel mogel z kwiatkiem” ze względu na to, że zbliża się święto kwiatów. Poza tym nie mam swojego ulubionego stylu - mówi artystka. - Gdy znamy dobrze styl malarza, potrafimy rozpoznać jego kreskę i jego charakterystyczny styl. Ja lubię się bawić różnymi technikami. Jest to dla mnie frajda. W Akademii Twórczości możemy obejrzeć prace wykonane ołówkiem, pastelą olejną, akwarelą, farbami akrylowymi i olejnymi.

Na wystawę składają się prace przedstawiające różną tematykę. Na obrazach można obejrzeć kwiaty, portrety czy np. dżunglę z kryjącymi się w niej zwierzętami. - Stosuję różne techniki. Mam w sobie chęć próbowania.

Artystka miała długą przerwę.

- Długo nie malowałam. Nie miałam na to czasu. Od kilku lat wznowiłam własną twórczość. Pracuję w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, ale przez wiele lat nie miałam potrzeby. Większość prac rozdaję. Są u moich znajomych. Część jest nawet za granicą.

Wystawę można będzie obejrzeć także 14 i 15 września. Jest uzupełniona archiwalnymi fotografiami ze święta kwiatów.

Katarzyna Michałowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

tygodnikits.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.