Katarzyna Michałowska

Kogel mogel z kwiatkiem, czyli wystawa Anny Lipińskiej-Brody

Kogel mogel z kwiatkiem, czyli wystawa Anny Lipińskiej-Brody Fot. Katarzyna Michałowska
Katarzyna Michałowska

„Kogel mogel z kwiatkiem” to nazwa wystawy Anny Lipińskiej-Brody. Cały czas można ją podziwiać w Akademii Twórczości w Skierniewicach.

Wernisaż wystawy odbył się 29 sierpnia. Anna Lipińska-Broda jest skierniewiczanką. Pracowała jako dekorator wystaw, technik plastyk w Instytucie Sadownictwa i Kwiaciarstwa.

- Nazwałam swoją wystawę „Kogel mogel z kwiatkiem” ze względu na to, że zbliża się święto kwiatów. Poza tym nie mam swojego ulubionego stylu - mówi artystka. - Gdy znamy dobrze styl malarza, potrafimy rozpoznać jego kreskę i jego charakterystyczny styl. Ja lubię się bawić różnymi technikami. Jest to dla mnie frajda. W Akademii Twórczości możemy obejrzeć prace wykonane ołówkiem, pastelą olejną, akwarelą, farbami akrylowymi i olejnymi.

Na wystawę składają się prace przedstawiające różną tematykę. Na obrazach można obejrzeć kwiaty, portrety czy np. dżunglę z kryjącymi się w niej zwierzętami. - Stosuję różne techniki. Mam w sobie chęć próbowania.

Artystka miała długą przerwę.

- Długo nie malowałam. Nie miałam na to czasu. Od kilku lat wznowiłam własną twórczość. Pracuję w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, ale przez wiele lat nie miałam potrzeby. Większość prac rozdaję. Są u moich znajomych. Część jest nawet za granicą.

Wystawę można będzie obejrzeć także 14 i 15 września. Jest uzupełniona archiwalnymi fotografiami ze święta kwiatów.

Katarzyna Michałowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.