Kolejny ciekawy projekt z naszego regionu poddany pod głosowanie do Budżetu Obywatelskiego woj. Łódzkiego

Czytaj dalej
Redakcja

Kolejny ciekawy projekt z naszego regionu poddany pod głosowanie do Budżetu Obywatelskiego woj. Łódzkiego

Redakcja

Projekt „Budowa Centrum Edukacyjno - Turystycznego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego" rywalizuje z innymi projektami z województwa łódzkiego.

Projekt zakłada wybudowanie w Bolimowskim Parku Krajobrazowym Centrum Edukacyjno-Turystycznego, niezbędnego do realizacji statutowych celów Oddziału Terenowego Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, m.in. w zakresie ochrony przyrody i krajobrazu, edukacji ekologicznej i przyrodniczej, turystyki i rekreacji, poprzez stworzenie odpowiedniej bazy do inspirowania i podejmowania działań dla zachowania, popularyzacji i upowszechniania wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych parku – zgodnie z ustawą o ochronie przyrody. Powstanie budynek „pasywny” o niskich kosztach utrzymania, w którym będą się mieścić: klasopracownia z księgozbiorem przyrodniczo-turystycznym, punkt informacji turystycznej, biuro, punkt konsultacyjny dla inwestorów, zaplecze socjalne, łazienka, WC, szatnia.
Głosować można do 22 października w holu Starostwa Powiatowego (ul. Konstytucji 3 Maja 6) lub do końca miesiąca na stronie internetowej www.bo.lodzkie.pl.

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.