Komisje pozytywnie oceniły pracę burmistrza i Zarządu Powiatu Łowickiego

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Komisje pozytywnie oceniły pracę burmistrza i Zarządu Powiatu Łowickiego

Rafał Klepczarek

Koniec czerwca to czas samorządowych dyskusji nad udzieleniem absolutoriów przedstawicielom władzy wykonawczej. Zanosi się na to, że burmistrz Krzysztof Kaliński oraz członkowie Zarządu Powiatu Łowickiego nie powinni mieć większych problemów z otrzymaniem pozytywnej oceny realizacji ubiegłorocznych planów finansowych. W obu przypadkach rady miasta i powiatu zdominowane są przez zwolenników przedstawicieli władzy wykonawczej.

Rada Miejska w Łowiczu w czwartek (25 czerwca) będzie debatować nad udzieleniem absolutorium burmistrzowi Łowicza. Komisja rewizyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek dotyczący pozytywnego skwitowania wykonaniu przez włodarza miasta budżetu Łowicza w 2014 roku. Opinia radnych nie była jednak jednomyślna. 5 członków komisji poparło działania burmistrza, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.
Powiatowa komisja rewizyjna także pozytywnie zaopiniowała wniosek o udzielenie absolutorium dla starosty Krzysztofa Figata oraz pozostałych członków kierowanego przez niego Zarządu Powiatu Łowickiego. Tu jednak dyskusja była bardziej burzliwa. 3 radnych poparło działania zarządu, 1 osoba była odmiennego zdania, a 2 wstrzymały się od głosu.
Cała rada pracę zarządu oceni w piątek (26 czerwca).

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.