Koncert Acid Drinkers: Po raz pierwszy w ośrodku kultury można było kupić... alkohol

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Koncert Acid Drinkers: Po raz pierwszy w ośrodku kultury można było kupić... alkohol

Magdalena Grajnert

Koncert zespołu Acid Drinkers zgromadził ponad dwustu fanów zespołu. Impreza okazała się ciekawym wydarzeniem nie tylko za sprawą wykorzystania w charakterze sali koncertowej pomieszczenia służącego na co dzień jako sala kinowa. Część mieszkańców wzburzył fakt możliwości zakupu i spożycia piwa w holu jednostki kultury.

- To nie do pomyślenia, jak można w kinie sprzedawać piwo! - mówi wzburzona mieszkanka Skierniewic.

Innego zdania jest Filip Urbanek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

- Środowisko odbiorców muzyki rockowej było zainteresowane, aby jak zawsze podczas festiwali czy koncertów rocka można było napić się piwa - mówi. - Sprawdziliśmy przepisy prawa, skonsultowaliśmy praktykę z innymi ośrodkami kultury w Polsce, zapewniliśmy profesjonalną ochronę, ustaliliśmy sprzedaż w plastikowych kubkach, zakaz sprzedaży nieletnim i nietrzeźwym, sprzedaż miała koncesyjną zgodę; stworzyliśmy też przestrzeń przy stolikach przed salą do odpoczynku i rozmów przy piwie - wylicza dyrektor Urbanek.

Rockowa publiczność skakała i pogowała, ale do żadnych niebezpiecznych sytuacji nie doszło.
- Poszliśmy z mężem i ucieszyło go, że może kupić piwo na koncercie - mówi Joanna, mężatka i mama trójki dzieci. - Zresztą, co to za rockowy koncert bez piwa? - pyta retorycznie.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować uczestnikom koncertu za to, że byli, i za to, jak dobrze się bawili - dodaje Filip Urbanek.

Koncert Acid Drinkers był pierwszym z cyklu „W Rytmie Rocka” i pewnego rodzaju sprawdzianem miejsca i zainteresowań skierniewiczan.

- Sala była pełna, atmosfera rockowa, i co ciekawe, udało się to uzyskać w sali kinoteatru Polonez - uśmiecha się dyrektor CKiS. - Fani zespołu bawili się bezpiecznie i kulturalnie. Dlaczego więc mielibyśmy nie umożliwić sprzedaży piwa?

Magdalena Grajnert

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

przybog

Jak się części mieszkańców nie podoba to niech nie przychodzą na koncert Acidów. Bicie piany nie wiadomo o co... pieniactwo podwórkowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.