Koncert Acid Drinkers: Po raz pierwszy w ośrodku kultury można było kupić... alkohol

Czytaj dalej
Fot. Magdalena Grajnert
Magdalena Grajnert

Koncert Acid Drinkers: Po raz pierwszy w ośrodku kultury można było kupić... alkohol

Magdalena Grajnert

Koncert zespołu Acid Drinkers zgromadził ponad dwustu fanów zespołu. Impreza okazała się ciekawym wydarzeniem nie tylko za sprawą wykorzystania w charakterze sali koncertowej pomieszczenia służącego na co dzień jako sala kinowa. Część mieszkańców wzburzył fakt możliwości zakupu i spożycia piwa w holu jednostki kultury.

- To nie do pomyślenia, jak można w kinie sprzedawać piwo! - mówi wzburzona mieszkanka Skierniewic.

Innego zdania jest Filip Urbanek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach.

- Środowisko odbiorców muzyki rockowej było zainteresowane, aby jak zawsze podczas festiwali czy koncertów rocka można było napić się piwa - mówi. - Sprawdziliśmy przepisy prawa, skonsultowaliśmy praktykę z innymi ośrodkami kultury w Polsce, zapewniliśmy profesjonalną ochronę, ustaliliśmy sprzedaż w plastikowych kubkach, zakaz sprzedaży nieletnim i nietrzeźwym, sprzedaż miała koncesyjną zgodę; stworzyliśmy też przestrzeń przy stolikach przed salą do odpoczynku i rozmów przy piwie - wylicza dyrektor Urbanek.

Rockowa publiczność skakała i pogowała, ale do żadnych niebezpiecznych sytuacji nie doszło.
- Poszliśmy z mężem i ucieszyło go, że może kupić piwo na koncercie - mówi Joanna, mężatka i mama trójki dzieci. - Zresztą, co to za rockowy koncert bez piwa? - pyta retorycznie.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować uczestnikom koncertu za to, że byli, i za to, jak dobrze się bawili - dodaje Filip Urbanek.

Koncert Acid Drinkers był pierwszym z cyklu „W Rytmie Rocka” i pewnego rodzaju sprawdzianem miejsca i zainteresowań skierniewiczan.

- Sala była pełna, atmosfera rockowa, i co ciekawe, udało się to uzyskać w sali kinoteatru Polonez - uśmiecha się dyrektor CKiS. - Fani zespołu bawili się bezpiecznie i kulturalnie. Dlaczego więc mielibyśmy nie umożliwić sprzedaży piwa?

Magdalena Grajnert

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.