Konkurs biskupa łowickiego wygrała palma z Rawy Mazowieckiej (Zdjęcia)

Czytaj dalej
Fot. Rafał Klepczarek
Rafał Klepczarek

Konkurs biskupa łowickiego wygrała palma z Rawy Mazowieckiej (Zdjęcia)

Rafał Klepczarek

Palma przygotowana przez wiernych z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Rawie Mazowieckiej wygrała w niedzielę, 9 kwietnia diecezjalny konkurs biskupa łowickiego Andrzeja F. Dziuby na najładniejsze drzewko wielkanocne. Palma z Rawy Mazowieckiej o wysokości ok. 4 metrów nawiązywała barwami do kultu maryjnego oraz była ozdobiona biblijnymi cytatami.

Biskupi puchar za drugie miejsce ordynariusz diecezji łowickiej wręczył twórcom palmy z Gimnazjum w podłowickim Popowie. Mające 17 metrów drzewko młodzież przyniosła na Stary Rynek w Łowiczu własnymi siłami z oddalonej o kilka kilometrów szkoły.
Na podium znalazło się także wielkanocne dzieło rodziny Tomasza Kołodziejczaka z Łowicza.

Wszystkie pozostałe zgłoszone do konkursu palmy zostały wyróżnione upominkami przez księdza biskupa.

Najwyższą palmę przygotowała młodzież z parafii Świętego Mikołaja w Słupi w powiecie skierniewickim. Wielkanocne drzewko o wysokości 27 metrów złamało się jednak tuż przed biskupim konkursem.

Warto podkreślić, że w tym roku komisja konkursowa skupiła się nie na wysokości, ale na walorach estetycznych oraz nawiązaniach religijnych zgłoszonych palm.

Na niedzielne spotkanie z księdzem biskupem przyjechali wierni z powiatów: łowickiego, skierniewickiego, rawskiego, kutnowskiego, łęczyckiego oraz z Nowego Miasta nad Pilicą, które leży na krańcu diecezji łowickiej w woj. mazowieckim.

Rafał Klepczarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.