Konkurs wiedzy o Skierniewicach rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Mikołaj Sumiński
Mikołaj Sumiński

Konkurs wiedzy o Skierniewicach rozstrzygnięty [ZDJĘCIA]

Mikołaj Sumiński

W piątek, 2 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach odbył się konkurs wiedzy o Skierniewicach pt. „Skierniewice – moje miasto”. Organizatorami konkursu były: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Skierniewice, Izba Historii Skierniewic oraz Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trzech kategoriach wiekowych rywalizowali ze sobą uczniowie skierniewickich szkół: I – klasy IV-VI, II – klasy VII, II i III gimnazjum, III – szkoły ponadpodstawowe. W jury konkursu zasiadali: Jacek Stępowski, Anna Majda-Baranowska, Bożena Witkowska, Marzena Rafińska, Anna Janus i Zofia Ulińska.
W kategorii szkoły ponadpodstawowe I miejsce zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w składzie: Jakub Graczyk, Michał Szabłowski i Szymon Viscardi. II miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 2 w składzie: Konrad Jarecki, Krzysztof Meszka i Hubert Kostrzewski. III miejsce to Zespół Szkół nr 3 w składzie: Jan Karalus, Szymon Wasilewski i Mateusz Nowakowski.
W kategorii klasy VII szkoły podstawowej i II i III gimnazjum I miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Stanisława Konarskiego w składzie: Marcin Chmurski, Piotr Chudzio i Hanna Słodki. II miejsce należało do uczniów ZSSO (gimnazjum) w składzie: Małgorzata Miklaszewska, Weronika Psyk oraz Kaja Ciesnowska. III przypadło uczniom LO oddziały gimnazjalne w składzie: Aleksandra Reczulska, Bartłomiej Kraszewski i Kacper Rybus.
W kategorii klasy IV-VI szkół podstawowych I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w ZSSO w składzie: Julian Pawlik, Dawid Paćkowski i Wiktoria Podladowska. II to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w składzie: Natalia Chudzio, Dominika Domagalska oraz Zofia Kowalska. III miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie: Maja Kubik, Filip Podkański i Maria Krupińska.
Nagrodzeni zostali także pozostali uczestnicy konkursu wiedzy o Skierniewicach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wręczenia nagród.

Mikołaj Sumiński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.