Konkursy „Przystanek 60+” rozstrzygnięte! Główna nagroda dla Marleny Mazurek ze Skierniewic

Czytaj dalej
Fot. ŁDK
Red.

Konkursy „Przystanek 60+” rozstrzygnięte! Główna nagroda dla Marleny Mazurek ze Skierniewic

Red.

Łódzki Dom Kultury ponownie stał się kopalnią senioralnych talentów, a to wszystko za sprawą podsumowania kolejnego przeglądu twórczości „Przystanku 60+”. Tym razem ŁDK gościł seniorów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności fotograficzne i literackie. W przeglądzie literackim I miejsce w kategorii poezja zdobyła Marlena Mazurek ze Skierniewic.

Celem Przystanku 60+ jest motywowanie seniorów do twórczego spędzania czasu oraz integracja środowiska. ŁDK pełni również przestrzeń do wymiany doświadczeń między uczestnikami.

Komisja konkursowa w składzie Magdalena Świątczak, Bartłomiej Talaga oraz Ryszard Sąsiadek główne nagrody w konkursie fotograficznym przyznała Zofii Spaleniak z Wielunia (I miejsce), Annie Lichockiej z Łodzi (II miejsce) i Bożenie Gęgotek z Piotrkowa Trybunalskiego (III miejsce).

Przegląd literacki podzielony został na dwie kategorie. Jury w składzie Rafał Gawin, Bogusław Bujała i Piotr Grobliński w kategorii proza nagrodziło: Krzysztofa Kozłowskiego z Łodzi (I miejsce), Aleksandrę Nowicką z Łodzi (II miejsce) oraz Elżbietę Andrzejewską z Piotrkowa Trybunalskiego (III miejsce). W kategorii poezja nagrodzono: Marlenę Mazurek ze Skierniewic (I miejsce), Jagodę Słubik z Łodzi (II miejsce) i Ninę Pawlaczyk z Wielunia (III miejsce).

Autorzy prac fotograficznych skupili uwagę na zaprezentowaniu miejsc dla nich istotnych. Dominowały zdjęcia sentymentalne będące wspomnieniem ostatnich podróży. W pracach literackich szczególną uwagę natomiast poświęcono wspomnieniom z dzieciństwa. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie www.ldk.lodz.pl.

Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni seniorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe. Tradycyjnie już wydarzenie zakończono koncertem muzyki filmowej w wykonaniu wokalistki Moniki Mioduszewskiej, Jana Blejzyka (pianino) oraz Jacka Wrzawy (skrzypce, pianino).

Wystawę wszystkich prac fotograficznych można oglądać w Łódzkim Domu Kultury do 16 czerwca 2019 r.

Patronat nad projektem „Przystanek 60+” sprawuje Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego.

O twórczości pani Marleny już pisaliśmy:
Marlena Mazurek odnalazła swój styl w połączeniu obrazu i słowa
Wernisaż wystawy Marleny Mazurek w CKiS w Skierniewicach
Poniżej krótki filmik z wernisażu wystawy w Skierniewicach:

Red.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.