Konopie w Skierniewicach. 34-latek odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Justyna Florczak-Mikina, rzecznik skierniewickiej policji

Konopie w Skierniewicach. 34-latek odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków [ZDJĘCIA]

Justyna Florczak-Mikina, rzecznik skierniewickiej policji

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi razem z funkcjonariuszami z komendy miejskiej w Skierniewicach przeszukali jeden z domów na terenie Skierniewic w związku z podejrzeniem uprawy narkotyków. Zabezpieczyli krzewy konopi i ponad 15 kg suszu tej odurzającej rośliny. 34-letni "plantator" trafił już do aresztu.

Podczas przeszukania jednego z domów na terenie Skierniewic uwagę policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zwrócił charakterystyczny zapach panujący w pomieszczeniu. Przypuszczenia funkcjonariuszy co do marihuany potwierdziły się.

Na piętrze domu policjanci znaleźli krzewy konopi i susz roślinny spakowany do torebek. Zabezpieczyli również specjalny namiot do uprawy marihuany, wagę elektroniczną doniczki, lampy oraz wentylatory. Z wcześniejszych ich ustaleń, jak i tych przeprowadzonych na miejscu, wynikało, że właścicielem uprawy jest 34-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego.

Na miejscu działań, policjanci zatrzymali podejrzewanego. Dodatkowo znaleźli w jego samochodzie 2 dilerki z suszem roślinnym. Również na należącej do mężczyzny działce w pobliżu Skierniewic, policjanci odnaleźli ścięte rośliny konopi oraz dwa namioty „growbox”.

Łącznie w wyniku podejmowanych działań, policjanci zabezpieczyli ponad 15 kg suszu i 15 krzewów roślinnych. Badanie testerem narkotykowym wykazało obecność w tych roślinach THC.

Zatrzymany 12 kwietnia 2018 roku 34-letni mężczyzna już następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy krzewów konopi i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Justyna Florczak-Mikina, rzecznik skierniewickiej policji

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.