Kowiesy: Umowy na internet dla szkół podpisane

Czytaj dalej
Marcin Niklewicz

Kowiesy: Umowy na internet dla szkół podpisane

Marcin Niklewicz

Minister cyfryzacji i wojewoda łódzki wzięli udział w podpisaniu umowy, na mocy której szkoły z naszego regionu przystąpią do programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, zapewniającego placówkom dostęp do szerokopasmowego internetu.

Do podpisania umowy z dyrektorami szkół z naszego regionu doszło w piątek (31.08) w Szkole Podstawowej w Kowiesach (powiat skierniewicki).
Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) to program publicznej sieci telekomunikacyjnej dającej szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu, zaprojektowany przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. W 2018 roku planowane jest zapewnienie możliwości korzystania z szybkiego symetrycznego internetu blisko 2000 szkół, a już w roku 2019 liczba placówek podłączonych do systemu powinna przekroczyć 12700.
Obecnie tylko 10 proc. szkół i placówek oświatowych w Polsce ma dostęp do internetu o parametrach, które umożliwiają wykorzystywanie go do procesów dydaktycznych. Jak podkreśla ministerstwo cyfryzacji, zapewnienie wszystkim placówkom szkolnym szybkiego i bezpiecznego internetu to wyrównywanie szans edukacyjnych i inwestycja w przyszłość. Wdrożenie rządowego projektu OSE stanowić będzie cywilizacyjną zmianę dla polskich szkół. Bezpieczny internet w każdej szkole to szansa na wyrównanie dostępu do wiedzy, rozwój nowych form kształcenia oraz zdobywanie kompetencji, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego Operatorem jest NASK Państwowy Instytut Badawczy.
W tym roku projekt OSE został nagrodzony prestiżową nagrodą WSIS Prizes 2018, przyznawaną przez agendę ONZ - Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU).

Marcin Niklewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.